
Křížení hroznýšů.
Je možné aby samec Boa dumerili napářil samici Boa constrictor a byla z toho životaschopná mláďata?
Je možné aby samec Boa dumerili napářil samici Boa constrictor a byla z toho životaschopná mláďata?
Souhlasím to je děsná pra... pářit dva odlišné druhy.
Vy jste ale taky krizenec dvou druhu.. ;)
A to akych???
Nemylite si to s pohlavim?
pan 3x je asi jeden z těch, co muže a ženy považuje za 2 odlišné druhy
No pravdepodobne ...

Tak jsem to urcite nemyslel. :) Narazel sem spis na to, ze genom lidi mimoafrickeho puvodu obsahuje cca 2-6% genu neandrtalcu a denisovanu. To je docela vysoky pomer, pri primem krizeni by se vlastne jednalo o neandrtalskou praprababicku.. :)
tak dnešní člověk je druhový komplex více, či méně "čistých" jedinců + hromady často i několikanásobných kříženců, což je poněkud politicky nekorektní pravda. Ale tvrdit o někom, koho ani osobně neznáš, že je mezidruhový míšenec - on totiž může být a nemusí
Ovšem rozjíždět tady debatu o genomu dnešního lidstva je trochu dost odklon od původního tématu.
Pokud chce tak to muze vyvratit.
Co se týká původních evropanů, tak s těmi neandrtálci to sedí (řadě těch současných koluje v krvi ještě větší "guláš"). Tedy pokud vyjmeme "čisté", kteří přišli z jiných planet
Oni lidé neradi slyší o křížencích a přitom se jimi obklopujeme, sami jimi jsme a vytváříme je, ať jde o zemědělské plodiny, nebo je venčíme, chodíme s nimi na výstavy, chováme v klecích, akváriích, teráriích a šlechtíme je dále. Odsuzování bastardizace je krátkozraké a patří do dob dávno minulých, asi tak, jako jsou báje o 100% neplodnosti veškerých takových zvířat. Nicméně na obdobné debaty objevující se na poradně se železnou pravidelností si nezbývá než zvyknout
Presne tak, ta moje poznamka prave mela vest k zamysleni nad touto problematikou, a absurditou jejiho zatracovani, protoze k hybridizaci vzdy dochazelo, dochazi a dochazet bude. Takze si ani nemyslim ze by byla az tak OT, respektive stejne OT, jako jakekoli hodnoceni hybridizace, protote to jsem v dotazu zadavatele nezaregistroval. ;)
Jistě, ale to je zarputilý a vytrvalý boj, mezi "starou" inkvizicí a "novodobými" kacíři. Je lepší a bezpečnější vnímat zkostnatělou zajetou "pravdu", než se dívat dopředu a chápat druhy jinak, než bylo zvykem.
Chce to celkový nadhled a nebrat to tak, že to, že hybridizace tu byla, je a bude, jako nějaké slepé schvalování a doporučování, na opačnou stranu - nedávno jsem projížděl dobře 250 čísel starých časopisů Akvárium terárium, kde se to mícháním forem, poddruhů a podle dnešního chápání a revizí i druhů, jen hemží. A co se stalo s těmi zvířaty??? Nic, nadále na nich chováme. Patří tam akvarijní ryby, stejně jako terarijní zvířata, nebo hybridní akva rostliny. Chce to zkrátka nadhled, vnímat to tak jak to je a neukazovat prstem, že to a to je svaté a správné a to a to špatné. Ono nic není černé, nebo bílé. Jenže já, ale i jiní, tu o tom napsali celé stohy a přesto to bylo k ničemu. A jak kdysi napsal Přemek Hála..je nekonečný boj s větrnými mlýny.
x.x.x :Trošku asi z jiného soudku ne
(a neboj jsem běloch
)
Nevím jestli z jiného soudku. Jen upozornění, že Ty sám (právě proto že jsi běloch) jseš produkt mezidruhového křížení, které jsi označil za "pra..". Upřímně nevím jestli tady existují nějaké čisté výjimky.. :)
http://newscenter.berkeley.edu/wp-content/uploads/ 2013/12/earlyhumans.jpg