Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nesvlek krajty

Zdravím,
tento týden se svlékala moje regiuska 1,0 5 letá.
Podmínky v tera : 35 pod výhřevnou lampou,26 - 28 ve zbytku tera, dva úkryty ( chladnější v rohu, druhý s topným kamenem ), vlhkost 70 - 80 % v době zakalení, stálý přísun čerstvé vody
Problém je v tom, že jsem hada nalezla téměř nesvlečeného.Břišní strana byla svlečená celá, ocas také, na zbytku těla kůže trčela a krk s hlavou nebyl svlečený vůbec.
Žere skvěle,prospívá, tak nevím, proč se toto stalo.
Před svlekem měl některé šupiny jakoby odřené,oloupané,asi nechanicky
Nevíte,čím by to mohlo být ?
Hada jsem sama opatrně svlékla, kůže vypadá zdravě, opalizuje.
V teráriu udržuji čistotu, ihned odstraňuji exkrementy

Před svlekem měl některé šupiny jakoby odřené,oloupané,asi nechanicky

pokud to opravdu bylo odřené, tak by to mohla být příčina nesvleku, roztrhaná svlečka. Hadi se většinou odřou o nevhodné vybavení, když tam někde mají příliš úzký průlez, navíc třeba s ostrýma hranami, kde se snaží prorvat a zraní se. Takže prohlédnout terárko a závadu odstranit.

to terárko vypadá dost suše, krom té roury by mu to tam chtělo dát i nějaký úkryt s vlhkým rašeliníkem, třeba otočený hliněný květináč s dírou, nebo jen nějaký plastbox. Ale s vlhkým substrátem, aby si tam had mohl před svlekem zalézt. A o ten plot si to klidně mohl vespod utrhnout, tobě se třeba zdá hladký, ale zvíře je schopné se o něj zranit. dej mu tam místo něj nějaký vhodnější úkryt.

Čím měříš tu vlhkost? Tím kulatým vlhkoměrem, co je vidět na fotkách? Pokud ano, tak ten vyhoď, protože tyhle vlhkoměry ukazují všechno možné, jen ne opravdovou vlhkost v terárku a i obyčejný vlas měří přesněji.

Vpravo před tím plotem mám vlhký lignocel, před svlekem ho vlhčím o to víc.Vymyslím něco lepšího, díky za radu :)
Vlhkost měřím vlhkoměrem od exo tera.Teplotu měří dobře ( ve srovnání s pokojovým rtuťovým teploměrem )

já osobně používám digitální teploměry s venkovním čidlem (kde je možné měřit 2 teploty najednou a podle typu na nich bývá uváděná i vlhkost) a akvaristické lihové do vodních nádrží nebo inkubátorů. Mám jich tu celkem hodně, rozcházejí se v průměru tak o 1-1,5°C, takže si to průměruji. Vlhkoměry v ubikacích nepoužívám, řeším to už delší dobu "čichnutím" do terária. Vlhkost měřím jen v místnostech, na digit. teploměrech co ji uvádějí. Ty se ale samozřejmě dají použít i na měření vlhkosti v ubikacích.