Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš Královský - Vzdychání, syčení, ze špatné vody?

Zdravím. Prosím Vás o radu.
Odjel sem skoro na týden pryč a podle stavu vody, se had do vany vykálel ihned po mém odjezdu. Po příjezdu sem mu vodu samozřejmě vyčistil, Ale skoro dva dny ležel na jednom místě a v noci dokonce hlasitě syčel, spíše jakoby vzdychal bolestí, ráno se vůbec nehýbal, když sem se ho dotknul pohnul se a syčel na mě. Tak si myslím, že mu je špatně z té vody.
Teď už po terárku začal lézt, ale občas si ještě zasyčí.

Mám to nějak řešit, nb počkat jestli to přestane? Večer zkusím nakrmit. Ráno nechtěl, byl asi příliš slabý.

Děkuji moc za odpovědi.

Taky bych to vyděl na nachlazení, kdysi jsem jel na dva týdny pryč a když jsem se vrátil, tak jsem se z terárka skoro vykotil, voda byla totálně shnilá a bylo v ní nas.... Had samozřejmě zalezlý v ní a velice si lebedil. No a ty příznaky co popisujete jsem zažil když jsem stavěl nové tera a měl tam jen spodní výhřev, který odešel a já to hned nepoznal. od té doby mám radši obojí.

Veterina. Z vody to rozhodně není. Constrictoři jsou schopni se válet přímo ve vlastních výkalech celé dny a nemá to vliv ani na dýchání ani na syčení (žel Bohu to má vliv na kůži, resp. plísňová onemocnění). Tohle opravdu vypadá na nízkou teplotu, případný průvan a nachlazení. Ohřátí, nebo lepší vytápění je sice fajn, ale dost často to má pak chronický průběh, který doma člověk sám nevyřeší. Jinak podotýkám, že to chce veterináře na plazy, žádného kočkaře pejskaře!