Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon jemenský otevřená tlama třes

Dobrý den,

potřeboval by jsem radu ohledně chameleona jemenského.Všiml jsem si že občas otevře do široka tlamu a zatřese se celé to může trvat cca 3 vteřiny. je to normální? případně proč to dělá?

děkuji za odpověď

chameleon jemenský, 4 měsíce starý, krmený cvrčky, vitamíny robarin-h vápenec, terárium 70x60x110 D:Š:V. UVB 70w

Také mi to občas chameleon udělá. Nafoukne se, otevře tlamu co to jde, jako se zakloní, zasyčí a jako zavybruje. Potom zavře tlamu, vyfoukne se a je zase klid. Taky jsem se nad tím zamyslel, ale jinak je vitální a dělá to jen hodně málo.
Trochu mi to připadá, jako by se naparoval, nebo zíval.