Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachyeplma smithi - špatný svlek; nedosvlečený zadeček

Zdravím, dnes se mi svlékla B. smithi, bohužel ji zůstal kousek svlečky na abdomenu. Přijde mi že abdomen pod svlečkou (cca 1-2mm) je měkký a kdybych ji přebytečnou svlečku sundal, tak by to bylo akorát horší, že by měla živou ránu. Smithka je cca v 9 svleku. Nevím jestli ji mám nechat pár dní a zkusit zbytek svlečky opatrně odstranit. Mám desítky sklípkanů ale nikdy jsem zatím nezažil špatný svlek. Myslíte že pujde do kopru? Je to sice malá smithka, žádný velká ztráta by to nebyla, ale přesto bych jí chtěl nějak pomoct a zachránit. Fotku bych dodal, jen musím vymyslet jak se to sem vkládá ;)

kdyby se stalo někomu to samé, tak jsem to vyřešil tak ,že další den od špatného svleku jsem smithce ten kousek svlečky opatrně sundal. Zadeček se už zdál o mnoho pevnější a pod svlečkou byli již chloupky. Smitka je již několik dní po tom špatném svleku (4 dny) a je vitální, hezky žere, žádné problémy nemá, vypadá naprosto v pořádku. Jsem rád že to takto dopadlo, A že jsem o zkušenost chytřejší ;)