Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem věděli jste, že ve 3 státech USA je ILEGÁLNÍ CHOVAT FRETKU?!

jak jsem se právě dočetla. Preventivní předposranost asi nezná hranic ani mezí. Anebo jo - v diskuzi píšou, že v New York potkani zakázaný nejsou, přestože jsou taky "weird"

http://news.yahoo.com/ferrets-poised-comeback-amid -york-city-vote-lifting-152518748.html

P.S. vím, že to není dotaz, ale když jsem chtěla vložit do zpráv, tak mi to nešlo. Berte to pro rozveselení, pokud vám naše zákony připadají zbytečně omezující, nebo to smažte jestli je to moc mimo mísu.

Ten zákaz ale s tím, že je nějaký zvíře "weird" nemá nic společnýho. V New Yorku mají zákaz na chov jakýchkoliv nedomestikovaných zvířat, žijících volně v přírodě a zvířat, která jsou potenciálně nebezpečná, tedy např. jakýchkoliv jedovatých zvířat.

Edit: Na doplnění, obecný zákaz chovu "exotických, nebo divokých zvířat "platí ve většině států. http://www.bornfreeusa.org/b4a2_exotic_animals_sum mary.php. Liší se většinou pouze seznamem druhů, kterých se zákaz týká.