Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení pavoukária :-)

Zdravím všechny a opět se sem obracím pro radu :-)
Jelikož už nemám kam dávat stále přibývající pavouky, rozhodla jsem se věnovat jim jednu celou skříň a potřebuji poradit s možností osvětlení. V příloze foto skříně, vnitřní délka cca 80 cm, výška patra cca 25 cm.
Nejvíc se mi líbí LED pásky, hlavně kvůli malým rozměrům, možnosti nalepení a různým barvám(bílé světlo na den, červené na noční pozorování). Akorát jsem naprostý debil v oblasti elektřiny a v nabídkách e-shopů se absolutně nevyznám :-)
Zatím jsem pochopila jen to, že pásky mají různou svítivost, různou spotřebu a je k nim potřeba vícero propriet, aby svítily a šly normálně strčit do zásuvky :-):-):-)
Dotaz je tedy jasný - Jaké LEDky, s jakým výkonem, jak cca dlouhé a co k nim, aby to po smontování šlo strčit do zásuvky a skříň byla obstojně osvícená? (zručného člověka na zapojení mám)
+ nejsem zrovna movitý člověk, takže pokud Vás napadá levnější možnost, tak budu velmi ráda za rady.
Všem předem děkuji za pomoc :-)

Všem díky :-)
Nemám v plánu tím svítit furt, takže spínačky jsou zbytečnost. Spíš to v případě potřeby natvrdo strčím do zásuvky. Baboukům je stejně putna, jestli se na ně svítí :-D Denní svícení jen nárazově, když na ně budu chtít líp vidět, nebo když budu chtít, aby to bylo hezký :-) No a červenou na občasné noční šmírování (pavouci červenou nevidí, tudíž je neplaší).
Takže, jestli to správně chápu, tak při použití RGB k nasvícení obou pater té skříně budu potřebovat:
rgb-led-pasek-150smd-vnitrni - vidím to na koupení 1m, rozpůlení a propojení mezi patry, aby mi tam nevedlo zbytečně moc kabelů. Jen zas nevím, jak to propojení. Našla jsem toto http://www.t-led.cz/rgb-spojka-click-10mm-s-kabele m ale to je krátké na to, aby mi to vyšlo mezi jednotlivá patra. Šlo by spojení LEDek mezi patry udělat kabel-rgb-kulaty-4x019 + 2x rgb-spojka-click-10mm?
led-zdroj-12v-12w-vnitrni - ten zdroj jde pak napojit na klasickou flexo šňůru?
led-ovladac-rgb-ir24b - ten ovladač mi hlava furt moc nebere :-) Ten přijímač se připojuje ke zdroji, nebo nějak rovnou k pásku?
No a při použití jen bílého a červeného pásku:
led-pasek-vnitrni-sq3-300 - po metru teplé bílé a červené
kabel-bily + 4x http://www.t-led.cz/1barva-spojka-click-pro-led-pa sek - na propojení LEDek mezi patry (teda jestli je má úvaha o propojení tímto správná :-) )
led-zdroj-12v-12w-vnitrni (stačí 12W, nebo radši led-zdroj-12v-40w-vnitrni)
V této variantě zas nevím, jak vypínat a zapínat jednotlivé barvy. Kam, mezi co a jak zapojit jaký vypínač. Nebo je potřeba pro každý pásek vlastní zdroj?
Omlouvám se za hromadu dotazů, ale fakt se v tom vůbec nevyznám a budu ráda, když mého báječného tatínka ukecám, aby mi to k těm " mým smradlavým potvorám" zapojil :-) Chtít po něm, aby mi to i vybral by bylo nad jeho síly a moje nervy :-D

Děkuju moc :-) Jen se ještě zeptám (jako naprostý debil) ten zdroj jde tím kulatým konektorem píchnout rovnou do toho ovladače? Trochu mě mate ta hromada konců a obnažených drátů :-) Jinak pájku máme a po zběžném prohlédnutí toto vypadá i jako nejlevnější možnost :-)

Ano, mělo by to přesně tak jít.
Jen z tý krabičky na ovladač vedou drátky, který je třeba připájet k tomu pásku a pak je tam krátký přijímač (to krátký zakončený černým kouskem na obrázku) a ten je třeba vyvédst na nějaké viditelné místo, na to pak budeš mířit ovladač. Jinak to může být v zásuvce pořád, a pak jen to jen zapínáš(vypínáš, měníš barvy) podle potřeby ovladačem.

Strašně moc děkuju :-) Posháním doporučené propriety, přestěhuju nábytek, ukecám tatínka a pak se tu pochlubím výsledkem :-)
Opravdu jste mi všichni moc pomohli ;-)
+ Elisak ta fotka na mě působí dost vesmírným dojmem a kdybys mi řekla, že to vaří kafe a myje nádobí, budu věřit :-D

Dílo úspěšně dokonáno :-) (bylo mi zakázáno vrtat díry do nábytku, takže je bohužel vidět kablík)
Všem velmi děkuji za rady a pomoc
Akorát jsem zjistila, že už teď mám plno, takže budu zas muset stohovat krabičky...nebo pořídit další skříň :-D]:)
[qYRSdb.jpg]
[ftRzF5.jpg]