Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvod - jak postupovat?

Zdravim, chtel bych se zeptat zda nekdo nekdy resil neco podobneho a jak pripadne postupovat co nejefektivneji. Jedna se o to, ze jsem mel na vcerejsi Hamm zamluvene nejake hady za ktere jsem predem posilal zalohu (par set € pres paypal). Vse domlouvano pres mail. Prodavajici pusobil celkem seriozne a podobne jsem to resil uz mnohokrat a sam si take necham posilat zalohy predem. Jeste v patek jsem mu posilal sms zda misto i cas setkani plati, nacez jsem obratem dostal kladnou odpoved. Bohuzel vcera na domluvenem miste nebyl, snazil jsem se mu opravdu mnohokrat dovolat i z dalsich telefonu, psal sms, maily. Vse bez odpovedi, teledon vzdy parkrat zazvonil a pak byl odmitnut. Prvni odpoved jsem dostal az dnes, potom co jsem mu psal mail, ze pokud nedostanu nejakou odpoved nebo penize do pondelniho rana vec predam policii. Tady se mi snazil tvrdit, ze jsem nemel odjizdet, ze mel zpozdeni (odjizdel jsem az koncem burzy a celou dobu se ho snazil kontaktovat, zadne info o zpozdeni jsem nedostal). K tomu fotku ruky s razitkem jako dukaz ucasti. Jedna se jen o hloupou snahu svest vinu na me a zalohu si nechat. I kdyby to byla pravda, tak z me strany bylo udelano maximum z jeho absolutne nic. Mam kompletni emailovou komunikaci, v telefonu zpravy a desitky odchozich hovoru, jeho bankovni ucet, ip adresu, jmeno, mesto. Uz z principu chci udelat maximum pro to aby mu to jen tak neproslo. Budu rad pripadne zkusenosti a rady. Diky.

Při platbě paypalem máš cca 30 dnů (4 týdny) na stornování platby.
Platbu okamžitě stornuj a jako důvod uveď, že si žádné zboží neobdržel. Klidně vytvoř jeden velký word dokument, do něj to všechno nakopíruj a ten tam přihoď jako přílohu. Paypal kontaktuje prodejce, ale i když ten bude tvrdit, že zboží předal, bez jasného důkazu paypal platbu automaticky vrací na účet plátce a to i v případě, že si dotyčný peníze z paypalu již vybral (paypal to zaplatí "ze svého" a účet příjemce nastaví do minusu).

Jediný problém, který vidím je ten, že si platbu nenastavil jako platbu za zboží.... Proč přesně si to neudělal ?