Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snížení teploty v teráriu

Ahoj, prosím o radu, jak efektivně snížit teplotu v terárku.
Agama vousatá dostala nové bydlení, 120x50x50, uprostřed zářivka po celé délce, na jedné straně výbojka 35W, na druhé straně kompaktní zářivka s UVB (vim, že asi zbytecne, kdyz UVB dava výbojka na druhe strane, ale nejake svetlo tam potrebuju a tohle ji neublizi a zrovna moc tepla taky negeneruje). Větrání po cele délce terárka jak vepředu pod šoupačkama, tak na horní hraně v zadní polovině.
Teploty jsou pod výbojkou skoro 40 stupňů, postupné klesání až na 28 stupňů. A to byly ještě o dva stupně výš než jsem vyměnil výbojku z 50W na 35W.
Co můžu ještě udelat pro snížení teploty ať se mi agama neuvaří? Mě už napadají snad jen nejake ventilátory do těch mřížek nahoru, ale nechci ji udelat větrný tunel..
Díky!
Změna předmětu, původně: Marcel1 (lucifer)

Ale všude se dočítám, že by měla mít možnost se ochladit aspoň na jednom místě, kde bude mít tak 26 stupňů. A to nemám. Jen s tou slabší výbojkou mám na druhé straně 28, což se mi zdá víc, než by mít měla.
Když tam dám tu silnější výbojku zpátky, tak bude mít na nejchladnějším místě 30 a to je přece i na agamu hodně, ne? Ale rád si to nechám od zkušenějšího vysvětlit.

Dobře, pak se omlouvám za zbytečný dotaz a moc díky za rady! Nechám to jak to je.
V létě by se nic moc teplotně měnit nemělo, jsem v bytě, kde je celoročně stejná teplota a terárko není na přímém slunci. Ale teploměry tam jsou, takže pod kontrolou bude :-)