Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama žere až moc :D

Ahojky :) mám docela úsměvný problém. Mám 3 měsíční agamku, která poslední dobou při krmení začala "krást" švábíky ostatním agamám z tlamičky. Když se jí nepodaří švába od jiné agamy vyrvat tak prostě kouše a kouše dokud se jí to nepovede a bohužel občas jinou agamu pokouše. Snažila jsem se ji oddělit když kousala, ale akurát jsem schytala kousanec do prstu. Teď ještě teda přidala to, že při krmení si uloví švába rozkousne ho, a jakmile uvidí jinýho tak ho vyplivne, ztratí o něj zájem a jde po jiným se kterým udělá to stejný. Nebo když má nějakýho švába jiná agama. Zabije mi takhle bezdůvodně každej den okolo 10 švábů. A vyvrcholilo to tím, že když jsme včera nabízela na prstu jiné agamce švába, tak přiběhla a jelikož toho švába opravdu chtěla tak mě kousla do prstu a já nevím asi si myslela, že ho tak získá. :D Máte s tím někdo zkušenosti? Jak ji to mám odnaučit? Jinak agamka má tda asi 3 měsíce a 28 cm a 74 g. Předem děkuji za jakoukoli odpověď :)

Moje agama dělá to stejné, taky mám cca 3 měsíční, ale mám jen jednu. Ale je schopný mi sežrat i prsty, když mu něco dávám, sežere vše co se kde válí, sežere všechen hmyz, veškeré zelené a pak na mě ještě naštvaně kouká, jestli si nedělám srandu, že to je jako všechno? A když si řeknu, že je chudák ve vývinu a dám mu další hmyz, vrhne se po tom jako by týden nežral. A to denně spapáme kolem 30 cvrčku a nebo 10 švábů. Už mi připadá, že je i tlustý:-[
Takže dala bych jí na samotku a byla bych ráda, že papá, opačný problém je větší trápení :)