Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Karanténa

Zdravím. Mám otázku ohľadne karantény. Používate karantény aj pri zvieratách z odchovov či ich rovno púšťate do terária ? ( v mojom prípade ide o gekony ) Prip. máte karantény v rovnakej miestnosti alebo blízkosti zabehnutého chovu alebo úplne v inej miestnosti ?

v karanténě je potřeba nechat všechna nově pořízená zvířata, protože ikdyž jde o odchov, tak nelze mít jistotu, že původní majitel neměl chov něčím promořený. a někdy ani nelze zaručit, že "garantovaný odchov" je opravdu odchov, protože řada prodejců prodává jako odchovy i importy. A karantény v pokud možno oddělených místnostech, než původní chov.