Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Eryx colubrinus-písek?

Ahoj všem teraristům, budu mít pár colubrinusů tak hledám veškeré informace.Dočetla jsem se, že ryjí v písku a má být jemný, mám písek přímo z Namibie, je pro ně prosím vhodný? Případně doporučze jiný. Děkuji.

ten namíbijský jemný asi dát můžete, ale lepší jsou písky větší zrnitosti a menší ceny.. Jako ideální je písek do dětských hřišť... velký pytel stojí v Hornbachu cca 70 korun a máte to na několik let. Písek nejprve dejte do nějaké vaničky či větší nádoby, napusťte vodu a několikrát propláchněte tak, aby se voda pokud možno vůbec nezabarvovala prachovými částečkami. Takto upravený písek potom stačí usušit a máte skvělý substrát pro mnoho pouštních zvířat.

Ono to míchání taky nebude žádný zázrak. Eryxové a gongylophisové jsou poměrně akční a projedou ubikaci křížem krážem za noc x-krát (mám možnost pozorovat každé ráno, co provedou přes noc s menší miskou na vodu, volně položenou kůrou nebo klacíky), což znamená, že ten jemný písek v brzkém čase skončí na dně terária, horní vrstva bude z hrubšího písku. Osobně používám u hroznýšků písek o zrnitosti odhadem 1-2mm, není to velké a ani hnusně jemné, aby se to chytalo samcům na penisy, nebo se to nabalovalo na potravu atd.