Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem varan stepni

Mame mazlika stepacka na volno po byte nic mu nechybi vyhrevny mistecko s uvckem ma vodu ma a je spokojenej, je to nas milacek, myslite ze je.dobrej napad poridit druhyho do paru ? Jakej na to mate nazor ? Lepsi jeden nebo dva ?

Ahoj.
:-D Nu totˇotázka.To záleží na tobě jak si budeš chtít přidělat starosti;-)

Pokud mohu za mě= v 99% je to aspon ze začátku opruz a starost na víc=jestli je zviklej na volno a nezáleží na tom co je jestli 1,0 nebo 0,1 =samci ve věku cca.3+roku jsou samotáři a hledají druhého jen za jediným ůčelem.
No a u holek tam je to fuk zhruba v 90% jsou to holt ženský jestli bude delší dobu na volno samotná tak zase aspon ze začátku kluka bude solit a to v mnoha případech docela dost.

U varanů je dost důležité jak si sednou může se zadařit ale také neé a to je potom problém pokud vyrůstají společně jsou zhruba stejně velcí+staří tak to ještě jde.

Můžeš samo odzkoušet ale je třeba mít připraveno 2× nádrž na oddělení(domnívám se že budeš stejně potřebovat).

Před léty jsem u chovatele ve státech viděl sice ne stepáky-salvatora na volno zcela bez problémů ale po dopárování od nás holkou to šlo jen v průběhu páření jinak museli být odděleni!!! kluk jí otravoval a ona ho solila jak blázen.

Co tu mám já ten pár(sulfur)ač spolu vyrůstali jsou delší dobu odděleni holka jak ho zahlédne(při údržbě vážení atd) tak se nafoukne jak pátrací balon a není s ní kloudná řeč!!

Tak máš na vybranou je to jen na tobě.

Spíše dalšího nepořizovat. Taky jsem tu chybu udělal a nedopadlo to vůbec dobře.... Ze začátku to vypadalo v pohodě ten ten nový co jsem ho pořídil si vlezl na toho starého a společně se tak vyhřívali pod světlem, říkal jsem si super že se tak dobře snáší. Celý víkend jsem je pro jistotu pozoroval a zdálo se že si vůbec nevadí.
Potom jsem přišel v pondělí z práce a ten starý byl zakouslej do krku toho nového. Tak jsem je rychle odtrhl a dal do jiného terária. Naštěstí tomu novému nic neudělal a musel jsem ho předat dál, protože jsem neměl místo na další velké terárko pro varana.
Byli tak stejně velcí. Já měl 100% samce a toho kterého jsem k němu pořídil jsem neměl na 100% určeného. Nejspíš ale dva kluci.

Volný pohyb po bytě není ideální, ale to se u řešilo už jinde. Spokojený bych řekl moc není, teda pokud nevytápíte celej barák na cca 29C. Zmrzlej varan není nic dobrého.... jim se musí topit topit topit!