Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Velhad kralovsky - velkost, vaha

Zdravim,
chcem sa opytat mam samicu velhada kralovskeho 2rocna posledny zvlek meral 176cm a vaha 1,7kg tiez mam samca ktory ma len 1rok velkost 140cm a vaha 1,2kg. Je to oboje v poriadku pripadne ci je samica podvyzivena alebo samec obezny, pricom si myslim, ze je v dobrej kondicii ziadny "valec". Vdaka.

S ohledem na "genetiku" mixáků, resp. všelijaký původ nemá cenu u dobře žeroucího zvířete řešit jeho délku, váhu, "výšku" atd. Je to totéž jako řešit kříže na hlavě, nebo jejich tvar a kresbu na zádech. Znám hroznýše s úzkými hlavami, jako s širokými, obvyklá je velikost jak 140cm, tak nad dva metry. Mimo genů do toho vstupuje i krmení - či spíše překrmování nebo nedostatečné krmení. První krmí zvíře jako prase na zabijačku, druzí udivují tím, že metrovému hroznýši předkládají střední myš jednou za tři týdny.
A ještě poznámka k měření svlečené kůže - na nic. Kůže není reálně dlouhá jako zvíře samotné, je vláčná, pružná a mnohdy podává více než zkreslenou informaci o skutečné velikosti.