Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávení a dušení u Krajty královské

Dobrý den,
Včera večer jsem z terária své Krajty Královské slyšela velmi divné zvuky, které zněly jako dávení, dušení a prdění. Vůbec nemám tušení co by to mohlo být. Po nahlédnutí do terária moje krajta měla zdviženou hlavu vzhůru otevřenou tlamu a tekly jí trochu sliny, které nejspíš vydávila. Přímo u ocasu měla trus, který nejspíš vyšel i s tím prdivým zvukem, ale co to dávení ? Myš dostala krajta cca před 10 dny a tu už i vykálela, takže nevím, co jí mohlo zaskočit (požírat substrát, štěrk, jsem jí neviděla). Krajta má už 2 roky a délku cca 1m. V teráriu má vše stejné už několik měsíců, žádná změna při krmení, vybavení terária nebo osvětlení, či čímkoliv jiném nenastala. Teď krajta normálně leze po teráriu jako vždy, má trochu opatrné chování, ale jinak žádné změny na ní nepozoruji. Myslíte, že je návštěva u veterináře ihned nutná nebo jí mám nějakou dobu sledovat, co se bude dít ? Krajtu jsem prohlédla a vypadá v pořádku. Tlamku má zevnitř pěkně růžovou jak má být a chování před včerejškem měla stejné jako vždy. Žádné parazity na ní, ani v teráriu jsme nenašla.
Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

Mně tohle dělá had s hnilobou tlamy. Raději bych jí na veterinu vzala, ať to potvrdí nebo vyvrátí, hlavně proto, aby se infekce nerozlezla, pak je léčba náročnější. Teď by možná stačilo jen dezinfikovat tlamu. Ale nejsem odborník, jen mám doma právě v tuhle chvíli hada se stejnými příznaky a ta hniloba tlamy to je. S tím teda, že já už musím píchat antibiotika.