Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmnožování hadů

Dobrý den, prosím o radu. Dnes jsem bohužel smutně zjístil, že má úžovka vrhla 14 vajec a ty už jsem našel vysušené, protože je vrhla do oblasti teraria, kterou mám vyrobenou, jako saharu. Vůbec jsem nepoznal že by byla vtom. Nebyla tlustší nic. Tak prosím, jak to poznat, jak často a kdy se hadí páří a nějaký inkubátor nebo prostě jiné terárko s jiným prostředím už budu stavět. Někde najdu návod, nebo jestli i to by ste poradili, bylo by to přímo úžasné. Děkuji mnohokáte. Bartík 007bart@seznam.cz Foto smutně přikládám

Vejcorodí hadi kladou vejce. Nebo vrhají živá mláďata, pokud jsou vejcoživorodí/živorodí. Březost se na samici dá poznat přejetím prstem po břiše v zadní části těla před kloakou, kdy tam jsou cítit podlouhlé "boule"- vejce. Někdy to je i vidět z boku, ale ne pokud je samice obézní. Jinak samozřejmě ano, hadi se páří. Užovky červené obvykle na jaře, ale můžou se pářit taky kdykoliv jindy během roku. Buď to páření uvidíš, nebo ne. Každopádně by měli mít v ubikaci vlhčený úkryt, který pak funguje i jako kladiště a vejce nevyschnou. Pokud teď nakladla snůšku, tak za další cca 2 měsíce by mohla naklást druhou. Tak jí připrav to kladiště (krabičku s vlhkým substrátem). Co se týče péče o vejce, inkubace atd je toho na netu hafo, tak to si už vygoogli.