Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama bradata-osvetlenie

Dobry. Viem ze to tu bolo riesene uz velakrat ale chcem sa opytat...zistila som ze mam pravdepodobne velmi zle osvetlenie v terarku...mam velmi velke terarko priblizne 180x80x50 (dlzkaxvyskaxsirka) doteraz som mala 100w ziarovku na teplo a linearku na uvb +d3 18w 12% uvb ktora je vsak na zadnej strane terarka hore...ziadne ine osvetlenie...zistila som ze to je zle tak tu linearku chcem zmenit za obycajnu bez uvb a pridat vedla ziarovky na teplo uvb ziarovku....ale bude jej tolko uvb stacit na take velke terarko? Nemam pridat dalsiu niekde inde? Alebo viete.mi neako poradit?

Je toho tady plno. Terárko prosviťte co nejdelší lineární zářivkou, která se tam vejde. Při výšce 80cm jako zdroj UVB použijte nějakou UVB výbojku. Jako zdroj tepla použijte bodovou žárovku (normálně z elektra za tři pětky) nebo ještě lépe halogen.