Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva vodní- Neoplozená vajíčka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár věcí. Poslední dny se želvička chová velmi neklidně a snaží se dostat ven z želvária všemožnými způsoby. Předpokládala jsem, že se snaží naklást neoplozená vajíčka, a dvě tvrdší bouličky v okolí zadečku to potvrdily. Taktéž mi odmítala potravu. Dala jsem jí tedy možnost naklást vajíčka do písku, který jsem, bohužel, musela dát do jiného lavoru a želvičku tam půl hodinky nechat, zda nezkusí klást vajíčka tam. Prosím nečertěte se, ač mám svoji želvičku hrozně ráda a odmala neměla žádné zdrav. potíže, nejsem v kkaldení vajíček příliš zběhlá. Ano, taktéž se mi nelíbí, že ji nemůžu poskytnout písek přímo do želvária, ale nemám k dispozici nikoho, kdo by mi pomohl želvárium zrekonstruovat. Má tam několik kamenů na vyhřívání, spoustu vody a to je vše, co jí mohu k nakladení vajíček nabídnout. Když mi ale posléze začínala i se vší silou vylézat z nádoby s pískem (Dávala jsem sice pozor, aby nebyla obalená a neměla písek v očích, ale dala jsem jí na klidné a tiché místo, kde nebyla rušena.) Nevíte, jak jí zajistit pohodlí a možnost, aby měla kam vajíčka naklást a nezadržovala je? Děkuji předem.

Moc děkuji za radu! Hned, jak jsem se podívala na obrázek, běžela jsem pro širší květináč, naplnila pískem a už ho mám v akváriu, které je naštěstí dost velké na to, aby to tam nebylo natěsnané a želvička měla spoustu místa na pohyb. Tak se ještě jednou zeptám, jestli želvičce třeba nebude vadit písek u dna nebo tak něco? Třeba jestli ho nebude mít v očích nebo nebude kalit vodu?