Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odzimování suchozemské želvy

Dobrý den, měli jsme zazimovanou želvu, cca před měsícem se vzbudila, ale je hrozně neaktivní,občas v se v krabici pootočí a zase spí, dávali jsme ji postupně do vyšších teplot, teprve teď začíná rozlepovat oči. Žrát a pít odmítá, dnes jsme ji dali na pár minut na sluníčko (cca 5 mim.), začal ji z pusy vytékat jakoby hlen, z nosu pěna. Byli jsme u veterináře, řekl, že vypadá dobře a máme ji zkusit postupně zahřívat, nerada bych jí ublížila. Nevím co s ní, poradíte? Děkuji

nepíšete v jakých teplotách a kde jste ji zimovali...

zrovna teď je počasí (od Úterý) kdy se má ochladit a to je ideální příležitost přenést spící želvy ze sklepa do boudy ve výběhu, dát je pod cca 30 - 50 cm vrstvu slámy a nechat je probudit přirozeně

nějaké 5 min "opalování" jí může přivodit tak akorát infart

dobře je to popsáno např. na

t887-zimovani-zelv

je tam i odzimování :-)