Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SOS Nalezená želva ve špatném stavu

Zdravím, kámoška před pár hodinami našla venku želvu. V příloze dávám fota. Při nálezu prý krvácela z nosu. Byla hlavou a nohama zahrabaná pod zemí. Nehýbe se, kámoška není moc do zvířat, takže si ani není jistá, jestli vůbec žije. Když jí ale utírala tu krev, tak tam měla bublinu, tudíž asi dýchá. Já se v želvách nijak extra nevyznám, takže ani nevím, co je to za druh. Prý ale plovací blány nemá, tudíž to bude asi něco suchozemského. Momentálně je v pokojové teplotě v bedně se senem. Zítra ráno mi jí doveze, tak prosím o jakékoliv rady do začátku.
Předem všem děkuju

To je zřejmě nějaká Trachemyska / Graptemyska nebo něco takového, z těhle fotek těžko určit, ale vodní želva. Ať ji omyje a dá do vlažné mělké vody. Nevypadá dobře, ty oči má fakt špatné. Což je ale akorát symptom celkového stavu. Zítra pošli pořádné fotky a uvidí se, co dál.

zřejmě byla někde zahrabaná zazimovaná a teplé počasí posledních dní ji probudilo, tak vylezla. Ale teď se zase ochladilo a noc byla studená, tak se zase někde zkoušela zahrabat a nestihla to, takže nastydla nebo dokonce namrzla (nevim kde to bylo a jestli tam v noci nebyl mrazík, třeba tady u nás byla k ránu namrzlá auta). Ta krev z nosu by tomu odpovídala.

Akorát ať ji nemyje v teplé vodě, fakt jenom vlažné.

Všechno má, vlažná voda, bez průvanu. Furt se prý nehýbe a v rodině už se sázejí, jestli žije nebo ne. Prý po namočení začíná smrdět, jak z ní opadal ten bordel. Kámoška sází, že smrdí takovou tou normální želvinou (kdysi želvu měla), její máma tvrdí, že chcíplinou. Doufám jen, že se zítra ráno nebude z Pardubic zbytečně tahat s mrtvou želvou. Pokud namrzla, což je dost možné, ráno tam prý byla kosa, jaké má šance? A za jak dlouho by v té vodě měla projevit alespoň nějaké známky života?

no moc dobře nevypadá, ale jestli je mrtvá nebo ne tu z fotky neurčíme. Každopádně pokud je tuhoš, tak zítra už bude zavánět tou chcíplinou. Pokud namrzla, tak ty šance nemá nijak závratné, ale ne nulové, ony jsou dost tvrdé a někdy to rozchodí. To ale teďka težko posoudit. Pokud se ji tedy podaří rozfungovat. Joo, k té vodě - vody fakt jen maloučko, ať se neutopí, pokud ještě žije.

Na bubliny "od zadku" bych moc nesázel=můžou jít jen prohřátím.

Krev z nosu je ovšem průser ale né nemožné horší je,že v tomto stavu se s ní nic jiného nedá dělat než ji trochu prohřát a nechat jí odpočinout( v 90% takové zvíře zabíjí stres).

Nemusí k ní stávat záleží v čem jí má stačí nějaké hadry navlhčit a šoupnout jí někam k radiátoru=teda pokud topí.

Ono to "prdění" a krev z nosu taky může být příznak toho, že jak tělo posmrtně povoluje, tak se to začlo uvolňovat. Těžko říct...když do ní dloubne prstem, štípně do nohy, nebo mírně zatlačí na oko atd tak želva vůbec nereaguje? Ať želvu nechá někde v pokojové teplote v klidu a vodu jí nemění, budík si dávat rozhodně nemusí. Zítra uvidí, pokud je želva KO, tak už asi bude začínat smrdět.

Známí mají 4 vodní želvy, já je viděla jen jednou a v šeru, takže nevím přesně co je to za druh, ale asi nádherňačky-ve tmě, v zimě, bez světla a v mini akvárku ve stále špinavé vodě :(.Bohužel se jich nechtějí vzdát, že je milujou, mě je jich líto, šly by na celé léto na zahradu do nádrže, čeká je asi stejný osud...