Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán žere psovi granule

ahoj chovatelé, setkali jste se někdy s tím, že by leguán žral psovi granule? Mám doma leguána, cca 3 roky starého, má veliké terárko s žárovkou, spoustu větví, bazének, prostě vše, co má mít, ALE! všimla jsem si, že když zapomenu zamknout posuvné dveře, když odjedu pryč, leguán si otevře, prošmejdí byt a sežere nějaké granule našemu psovi. Od té doby granule dávám pryč, aby k tomu nedocházelo. Nechybí mu něco ve stravě? Krmím zeleninou, ovocem, teď už i listy z venku. Vitíny pro plazy nemám, když jsem poprášila jídlo, nikdy ho nechtěl. Díky za odp. a hezký den.

To je normální, že legouš sežere všechno co najde. A na psích granulích si zřejmě doplňuje živočišné bílkoviny, ikdyž to je zrovna uplně nejmíň vhodná forma. Je holt na majiteli, aby mu zabránil ve žraní toho, co legoušovi neprospívá. Nicméně legouš by se neměl na volno pohybovat po domě bez dozoru a už vůbec ne, když tam je i pes. Protože to, že se zatím nikdy nic nestalo neznamená, že k tomu nemůže dojít. Terarijních zvířat, která dojela na to "ale on jim pes doteď nic nedělal" jsou stovky a v případě většího leguána a menšího psa to může být i obráceně. Pokud je leguán samec, přijde do říje a rozhodne se, že nakope zadek celému okolí, tak může být i dost nebezpečný.

Díky za odověď. Tak nějak jsem si myslela, že si doplňuje živočišné bílkoviny. Granule jsou z dosahu, zaměřím se na zamykání terka. Jen ho budu muset zamykat pořád, on si rád vyběhne jen tak na obchůzku, i když jsem venku třeba jen půl hoďky. Ještě jednou díky za názory.