Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekon panenský

Dobrý večer. Chtěla bych se zeptat na pár otázek ohledně gekona panenského:

1. Jak velké terárium?
2. Mohu chovat pouze jednu samici?
3. Mohu mít na dně jen terarijní rašelinu nebo i s pískem?(kde dokoupit písek?)
4. Jaké je nejlepší osvětlení?

Děkuji za zodpovězení všem otázek.

Na vše už jsme ti odpověděli na FB, tady ti nikdo nic jiného a převratného neřekne.
Rozměry terária si snadno najdeš sama na stránkách, které se chovem lugubrisů zabývají.
Můžeš mít jen 1 samici.
O terarijní řašelině jsme ti už psali. Kup obyč v zahradnictví (bez hnojiv a příměsí) písek případně obyčejný do dětských hřišť. Speciální terarijní je předražený nesmysl.
Jsou to noční gekoni, světlo je jim putna. Osvětlení zvol tak, aby ti zároveň vyhřálo tera na požadovanou teplotu. Wattáž žárovky zvolíš až sama, po proměření teplot v teráriu.

to je sice pravda, jenže ony tytéž hlavy vesměs chodí na stejná fóra, což je 1 věc a druhá je ta, že u druhů, kde je chov už tak dobře propracovaný jako zrovna u těch lugubrisek už nikde jinde nic dalšího převratného nevykoumáš. takže je uplně zbytečné se na totéž ptát na 50 místech ;-)