Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem náhrada tepelného zdroje

Ahoj, přesto že se o zrušení výroby klasických žárovek mluví už dlouho, doposud jsem tomu nevěnoval žádnou pozornost. Protože topím v teráriích 25W bodovkami, dnes jsem si šel do obchodu koupit nové a byla mi prodána jedna s tím, že je to poslední kus co mají a další už nebudou. Otázka tedy je, čím je mám nahradit, resp jak vy řešíte tepelné zdroje? Představa LED žárovky v kombinaci s topným kabelem mě docela děsí. Předem díky za odpovědi.

Dělám pro ně nové terárko z OSB a mám v plánu tam dělat i nějaký fešný pozadí z polystyrenu, tak bych ten případný topný kabel potřeboval zakomponovat do toho a dávat a dávat to třeba na strop mi přijde neefektivní.

No jasně=je to myšleno tak,že pro zvířata je přirozené,že jde teplo ze shora.

Samo panely se většinou dělají s vrchní izolací atd.ale u těchto druhů hadů jako chondro a psohlavec je zapotřebí daleko více a to je hlavně stabilní a pokud možno přesné topení a to tyto panely splnují.