Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s chameleónom jemenskym - prosím rýchlu pomoc!

Ahoj, mam už nejaký čas chameleóna jemenskeho. V poslednom čase mal ale problémy : prestal strieľať jazyk a trebalo ho kŕmiť pinzetou, potom začal aj padať a celkovo zoslabol. Kým som prišiel na to že je to asi ÚV svetlo tak už je to s ním dosť zlé. Je nejaká možnosť aspoň na čiastočné zotavenie keď sa zdroj ÚV svetlá rýchlo vymení? Chameleón je už dospelý ale nie veľmi starý. Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek radu alebo odpoveď.

Už je tam tma a veľmi aktuálnu nemám, ale som si celkom istý že problém je ÚV, pýtam sa ci je možné zotavenie zo stavu spôsobenému nedostatkom ÚV. Každopádne môžem povedať aspoň že ho kŕmim cvrckamy posypanymi vitamínmy zoomed. To svetlo co tam mam teraz je trochu staré exo terra...

Tohle bývá většinou nevratné poškození, které se na kondici a délce života chameleona rozhodně podepíšou (pokud to náhodou přežije, může mít deformovanou kostru, kvůli deficitu vápníku, či poškozené orgány). Pro příště si doporučuju pročíst, jak chameleona jemenského chovat, viz odkaz. Ve vašem způsobu chovu hádám, už jen z toho krátkého popisu, poměrně velké nedostatky. Absence UVB, nedostatek vápníku... V odkazu je vše vypsané.
http://tera.poradna.net/q/view/220728-chameleon-je mensky-uplne-zaklady