Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kdy jsou vidět vajíčka ropuchy v přírodě

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli někdo víte, kdy jsou nejčastěji vidět vajíčka ropuch, ale i jiných žab v přírodě(spíše ropuchy, ale nemusí nutně). Potřebovala bych je vyfotit do jednoho článku o žábách, konkrétně ropuchách, a potřebuji svoji vlastní fotku. Bohužel nevím v jakou dobu se mám vydat k rybníku. Nikdy jsem je zatim nevidela...buď je pozdě nebo brzy. Víte někdo kdy je to nejvhodnější? Děkuji za každou odpověď.

Teď zjara. Kdy přesně záleží na počasí a nadmořské výšce, protože to se prostě na různých místech republiky může lišit i v rámci 1-2 měsíců. U žab ale období námluv a kladení vajec není problém zjistit na konkrétním místě, první vajíčka se začnou objevovat pár dní po tom, co samci začnou kvákat. Což je většinou v době, kdy se oteplí a i v noci už nemrzne. Takže většinou období březen - květen. Zrovna teďka se vejce ropuch dají najít ještě na řadě míst, jinde už jsou ale vylíhnutá.