Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka nezabíjí holata

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, jestli je normální, že užovka holata neškrtí, ale žere je živá. Je to cca půl roční elaphe schrenski anomala. Jde mi o to, jestli s tím nebudou problémy až bude dostávat velké myši.
Díky moc :)

hadi zabíjí jen kořit, která se umí aktivně bránit a mohla by je ohrozit, tak ji před konzumaci zabijí. Kořist jako jsou žáby, ryby a taky holata prostě sežerou za živa, proč by zabíjeli bezbrannou kořist - ty taky asi těžko budeš předem zabíjet buřta na talíři :-) Tak hadi to berou podobně. Zabijou až bránící se kořist, třeba tu myš nebo potkana.

Jinak užovky samozřejmě jsou škrtiči, protože bránící se kořist uškrtí.