Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhacodactylus ciliatus (Pagekon řasnatý) - měsíc nežere

Zdravím,

už měsíc mám doma dva neurčené pagekony cca 5měs. staré.
Terárium - 65x45x45; vlhkost 70-80%; teplota kolem 22°; živé kytky potos a voskovka + umělý potos; bambusové tyče, dlouhý klacek; korkový průlez zavěšený nahoře.

Jeden mi začal žrát už po týdnu. Ten druhý doteď si max 2x lízne kašičky a už nechce a nehýbe se. Na cvrčky nereaguje, ani když po něm lezou. Zkoušela jsem různé velikosti, od různých chovatelů (cvrčky nekupuji ve zverimexu), stejně tak jsem je zkoušela dát z pinzety, do mističky v teráriu i volně do terária a nic. Přesnídávka, Repashy, rozmačkaný banán (+roboran)- všechno jen 2x olízne a nechce.
Zkoušela jsem ho dát i do větší plastové krabice aby cvrčky viděl, ale opět na ně nereagoval.
Zkusila jsem pagekony oddělit, ale situace se nezměnila.
Vážím ho a váha se nemění, nekálí..

Původní majitelka mi tvrdí, že normálně žral cvrčky volně v teráriu a Repashy. Tvrdí mi že někteří její pagekoni nežerou dokud je s nimi v místnosti ale jakmile odejde tak žerou. Může na tom něco být?

Pořídila jsem si další 2 prcky a začali mi žrát hned ten den, co jsem je přinesla domů, i když absolvovali 300km cestu.

Moc vás žádám o radu, je to přeci jen už měsíc...
Děkuji.

Dobrý den, zkuste jim dát mangovou přesnídávku nebo rozmačkaný přezrálý banán Pagekonům většinou velmi chutná a pokud se gekon nehýbe doporučuji jet za veterinářem může to být kvůli nedostatku vitamínů a nebo si prostě ješte zvyká. :-)