Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Takydromus dorsalis

Zdravím , moc rád bych o této jesterce zjistil podrobnější info ale bohužel jsem nenašel žádné stránky popisující celý chov tohoto krásného tvora.
Dekuji za odkazy a odpovědi.
[mod]Změna předmětu, původně: Takydromus Dorsalis (cejna)[/mod]

loading...

zřejmě proto, že to není běžně chovaný druh. Obecně japonské druhy plazů nejsou moc běžně chované. Na 2str. je u všech druhů Takydromů chov prakticky stejný, např. jako u masově dováženého T.sexlineatus. Na chov nejsou nároční, ale stejně jako ostatní menší druhy lacertidů potřebují každodenní péči a krmení. Pro chov jsou vhodné menší ubikace (třeba 45x45x45) s dostatkem větví a živých nebo umělých rostlin, dobře osvětlené s lokálním zdrojem tepla, zdrojem UV a dobře větrané. V terárku ale nesmí být mezery, do kterých by mohli zalézt a zrovna tak díry, kterýma by mohli utéct, páč se protáhnou i celkem skulinou. Teplota přes den okolo 26°C s lokálním zdrojem na 30-35°C, v noci okolo 20-22°C. Každý den večer lehce porosit, protože všechny tyhle menší ještěrky potřebují hodně pít a většinou pijí vodu olizováním kapek z rosení. Mají rychlý metabolismus a potřebují každý den nakrmit, žerou veškerý menší krmný hmyz jako třeba menší cvrčky, nymfy měkčích druhů švábů atd, milují mouchy a třeba moly. Hodně rychle se množí, za sezónu pokud jsou dobře krmení udělají i 5-6 snůšek. Zas na 2str taky rychle stárnou. Mláďata rychle rostou, rychle pohlavně dospějí a ve 3 letech už jsou staří. Pokud seženeš odchovová mláďata, tak ta jsou bezproblémová. Odchyty bývají dost zaparazitovaní a navíc jak už jsou dospělí, tak vesměs celkem rychle vystárnou.