Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama nemá plynulý pohyb, třepe se, bojí se...

Zdravím, nejedná se o mou agamu. Jde o cca půl roční agamu, terárium 100x60x60cm, 2x36w zářivka, Reptile 13w 150UV-B (to mi příjde slabé), výhřev 40-42, krmená pampelišky trhané u paneláku na sídlišti (to není vhodné místo asi), cvrčky obalované denně ve vápníku a obden minerály, teplota terária v rozmezí 27-33. Rosení každým dnem. Má cca 10 cm a vypadá hubená. Prý spořádá cca 5 cvcrků denně, to by ale nesedelo jak je hubená.

Žere v pořádku ale problém je, že nemá plynulý pohyb. Jakoby cukání, kterého si lze hlavně všimnout při lovu. Před ulovením se začne dost třepat ze strany na stranu. Začala se bát, před rukou utíká. Napadá mě řešení: klid, lepší UV-B a trhat pampelišky na odlehlé louce.

Má cca 10 cm a vypadá hubená

10cm má vousatka při vylíhnutí.

Prý spořádá cca 5 cvcrků denně, to by ale nesedelo jak je hubená.

Napadá mě řešení: klid, lepší UV-B a trhat pampelišky na odlehlé louce

Pokud žere a neroste tak by to určitě chtělo nechat udělat rozbor trusu. Ale jestli má fakt na půl roce 10cm tak asi nejlepší bude to ukončit.