Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem G. rosea skládá nohy pod sebe

Ahoj. Před pár dny jsem zpozoroval na mojí samici G. rosea, že skládá zvláštně nohy pod sebe. Pokud jí ale popostrčím štětcem (vím, že bych správně neměl), tak se normálně postaví na nohy a makadlama zkoumá co do ní štrachám. Terárium má rozměr 40x20x25. Teplotu má mezi 15 až 20 °C (vím, trochu méně než má mít :-( ). Vodu doplňuji každý dva, tři dny a misku vyplachuji každý týden. Jednou týdně jí dávám larvu chrousta (pokud má náladu ho zrovna sníst :-) ). Stálo by možná za pořízení topný kabel, jenže nevím zda to dělá kvůli teplotě. Nevíte co bych mohl jiného dělat špatně? Když jí zase takhle uvidím tak popřípadě vložím foto. Děkuji za rady :-)

no, řekl bych, že 15 -20 stupňů je dost málo, jako noční pokles v pohodě (to mám doma i já), ale jestli to měla dlouhodobě i přes den, tak by to mohl být důvod tohoto "chování". Každopádně jak už tu zaznělo, toto dělají pavouci v posledním tažení ....

první pravidlo autora knížky z prvního odkazu zní: jakákoliv teplota, při které se cítíš ty sám v pohodě, je dobrá pro i pro sklípkana (Any temperature at which you are comfortable will suit the tarantula just fine…) a já bych v 15-20 fakt žít nechtěl...

druhý odkaz je po 75 vteřinách nalezený na gůglu a je pro úplné začátečníky (tzn, měli by ho číst lidi před tím, než si pavouka vůbec koupí ...), to že je v AJ není pro mě berná mince, anglicky už dnes umí každý narozený po roce 89 a gůgl translate už to taky zvládá :-D

http://www.amazon.com/Tarantula-Keepers-Guide-Comp rehensive-Information/dp/0764138855

http://tarantula-care.com/beginners-guide-to-taran tula-care/

Spíš jsem to hodně špatně vysvětlil. Ne že by je skládala přímo pod sebe, ale spíš si je složí k tělu natěsno. Teď jsem ale přišel z práce a vypadá normálně. Jinak s tím prvním pravidlem mám trochu zkušenosti, že když mi je zima tak ji rozsvítím světlo. Ona se ale před ním stejně schová, protože nemá červenou žárovku.