Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trávící systém korálovek

Po víc než měsíční nedobrovolné hladovce jsem dal korálovce 2 dost nabušeny myši. Už za 2 dny ní jídlo projelo a 2x se vydělala třetí den zase tak 2x, čtvrtý den opět a tak až do sedmého dne od nakrmení. Jinak i 2 týdny po nakrmení udělá hromádku. Dostane po víc než měsíci 2 myši a víc než 10x se vys**e. Mám ji už dlouho (9 let, cca 115 cm) dospělá korálovka. S tím jejím trávícím systémem je to pořád horší. Jak tady kdysi, kdosi napsal "korálovky serou furt" to teda vychytal:-). Srovnávat to třeba s hrozňou nejde, ten udělá 2 hromádky a konec. Korálovkou to jídlo jen prosviští. Nechutné téma, ale co vaše korálovky? Pochybuju že existují hadi co udělají víc hromádek

Existují - valná většina užovek, oblíbené guttaty, obsolety a další nevyjímaje. Metabolismus užovkovitých naprosto odpovídá jejich denní či noční aktivitě, která se nedá rovnat s povaleči typu constrictor, curtuska nebo molurusky. Oni kdyby se víc hýbali, taky serou jinak. Však je to znát třeba při jim nepříjemné manipulaci, kdy to na ně "znenadání přijde", přestože za klasických okolností by to ještě týden deset dní počkalo:-)