Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plachý leguán :/ a malý??

Ahoj, chtěl bych se zeptat, vlastním leguána zeleného asi 6 měsíců, takže má asi rok. A je pořád plachý nenechá se sám od sebe chytit, když ho chytnu a začnu krmit je uplně jako jiný, hned jí žádný problém ale jinak je strašně plachý... každý den mu tam čistím a dávám jídlo pozoruje ale když se přiblížím rukou tak utíká.... nevíte jak na to ? :)
a ještě jedna otázečka, má asi necelý rok, měří 50cm (celou dobu co ho mám) a váží 97g (přibral asi 10g) je to ok ?
a když se podívám na Youtube např. watch kde mají rok starého legoše tak ten muj je poloviční :/
Díky :)

tady jsou fotky jak vypadal... http://tera.poradna.net/q/view/322463-leguan-zelen y-cerne-supinky na veterině řekli, že mu mám dávat holátka třeba co 2 dny a teď se mu sloupla kůže a má ji o hodně krásnější přibral 7g (na jeho poměr hmotnosti to je podle mě suprovní) teď váží 97g ale délka zůstala pořád stejná ty šupinky i na bříšku mu zmizly a jsou tam nové pěkné takže tohle se mu spravilo jen mě trápí ta velikost a to chování... jinak díky :)

co tam má za světla? Přijde mi takový rozpláclý, jako v počátku křivice, kdy zvíře nejdřív rozměkne ( a stím pak souvisí i ta menší ochota k pohybu, protože mu to moc nejde a bolí ho to). Chtělo by to kvalitní UV, nejlíp výbojku a dostatek minerálií v potravě. Ta holata obden jsou špatně, to ti poradili pěknou blbost....teď mu z živočišného nedávej nic a pak třeba po měsíci dvou mu občas dej saranči nebo švába, ale nepřeháněj to s tím živočišným. Teď nezbývá než doufat, že mu ta holata již moc nepoškodila ledviny. Co jinak dostával za krmení?

Dělali jste mu rozbor trusu? Pokud ne, tak to je potřeba udělat a případně přeléčit na endoparazity. To terárko jsi něčím povrchově upravil, jak jsme ti radili v tom předchozím vlákně?

povrchově jako proti parazitům atd. už jsem zjistil bylo ošetřeno a teď už tam nic nepobíhá vše ok
to rozplacli noo... když přijdu ze školy a podivam se pomalu na něho co dělá (tak ať mě nevidí) tak buď se vyhřívá nebo stojí a někde se pohybuje ale když se mu ukážu připlácne se a klidně 2-3 hodiny se nepohne... :/

takže to terko je ve stavu jak bylo posláno na obr ??
za mě - zbytečně ho nestresovat, netahat, nevážit, nefotit se s nim u zrcadla a nevim co...chce to byt trpělivej a dat tomu hodně času
ten můj se taky bál, pak jsme postupně začli žrát lísky jetelinky na dlouhém stonku, pak začal z ruky, pak se nechal drbat když žral, teď se nechá i když nežere a řekl bych, že tady v tom směru bych měl být a jsem hodně spokojenej :)
ale je to individuální co se týče povahy zvířete
ale asi taky záleží jaké má podmínky a jak se mu chovatel věnuje a jak to má srovnáno v hlavičce :)

chcete mi říct, že na té jedné fotce mu je 1 rok? :D ta 21 měsíců joo to vypadá dobrý ale na ten rok fakt velky :) je krásný nevím kde jde chyba u toho mého :/ koupil jsem ho na burze s kožními problémy ( nevěděl jsem to) dá se říct, že už je 100% zdravý co se týče té kůže jen mě trápí že nějak nerostl...
ukážu fotky jak vypadal...
ta jedna sice horší kvalita ale jde vidět jak je tmavý a pohublý...
na té druhe jsou přímo ti dva co jsem koupil, ten vlevo za 900 už umřel neměl sílu ani jíst nic byly jsme na veterině, píchal mu stravu a nepomohlo
toho druhého mám doteď a stav se mu dle mého zlepšil ale chtělo by to dohnat tu velikost a socializaci no... :)

měl byste tam mít kvalitní UV výbojku nejlépe s předřadníkem + bodovku jako další zdroj tepla + zářivku na dosvícení
ale záleží na velikosti terka, já nemám taky žádné extra velké ale vedle UV mám právě tu bodovku ještě
já svítím těch 12-13 hodin všemi světly stejnou dobu
proč svítíte přes víkend jinak než v týdnu ?
jestli mu budete přes léto kupovat rukolu a polníček tak to je vaše věc :) ale já s ohledem na to, že legoš ještě neměl ani 2 roky a v zimě mi žral 1 vaničku polníčku za den tak u mě todle nehrozi
přes léto, nebo když počasí dovolí tak dávám pampeličky, jetelinu a lístky vrby + jako v zimě sem tam přihodim dýni, mrkev, okurek... ovoce jsem za ten rok a půl co ho mám doma dal 2x