Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na aktivního hada

Přeji všem pěkný den.
Rád bych radu od zkušených teraristů. Mám cca roční samici hroznýše královského, v pohodě žere, roste, v pořádku se svléká, vypadá to, že jí nic nechybí, problém je, že jí není vůbec vidět. Neustále je zalezlá v úkrytu a je celkem svátek, když vystrčí aspoň hlavu, aby zjistila, jestli náhodou nejde něco k snědku kolem. Ok, asi je prostě jenom líná, nebo se prostě jenom bojí, ale já bych celkem rád viděl i něco jiného, než jen větve v teráriu.
A tak se dostávám k mému dotazu - rád bych si pořídil dalšího hada, ovšem nějakého aktivního, který celé týdny jenom neproleží v úkrytu, ale je v teráriu i vidět. Přemýšlel jsem o Morelia Bredli, ta se mi hodně líbí. Na střední škole jsem měl E. C. Maurus, ten byl hodně aktivní, pořád šmejdil po teráriu, o tom také uvažuji... ale určitě se nebráním i zcela jiným návrhům.
Všem předem děkuji za rady.
Pavel

Pokud je zalezlá a normálně žere, rostě atd, tak to je známka spokojeného hroznýše. Protože hroznýši a krajty aktivní prostě nejsou, pokud nemusí. Jezdí jen pokud mají hlad nebo se chtějí pářit. A pokud mimo tyto období jezdí po ubikaci, tak je tam něco špatně a nelíbí se jim to. Pro ně je ta neaktivita naprosto přirozená. Pokud chceš aktivního hada, tak si musíš pořídit nějakou akčnější denní užovku.

Děkuji za reakci. No, o nějaké užovce jsem také přemýšlel, problém je, že mi nepřijdou tak zajímavé, jako ty hroznýši, nebo krajty - vím, je to ničím nepodložený a možná i chybný názor, ale prostě to tak mám.
A ta bredlina, případně kobercovky obecně, ty budou akčnější, než ten hroznýš, nebo...? Jednu kobercovku jsem měl, velmi stresujícího samce, ale jen chvíli, tak nedokážu posoudit, nakolik jsou obecně aktivní...