Předmět Autor Datum
Inkubační teplota a po kolika dnech lezou? nový
montium 30.05.2015 13:20
montium
Lezou tak obden dva v jeden den vylezli i čtyři, teplotu měli než se začali klubat 25-27 ted maj asi… nový
DeeDee 30.05.2015 13:33
DeeDee
Myslela jsem si, že je to teplotou ale ted, když už se klubou, tak by měla bejt stejne vyvinutá, nev… nový
DeeDee 30.05.2015 13:36
DeeDee
to se stává, že některá mláďata jsou prostě kryplíci no. Kdyby to bylo chybou v inkubaci atd, tak by… nový
Aurifer 30.05.2015 15:06
Aurifer
Jojo, to se prostě stane...bývá to ale spíš kvalitkou chovného materiálu, než inkubačními teplotami.… nový
Réza 30.05.2015 15:42
Réza
já ty původní jemeny ještě z WF měla. Sice to nebyla levná zvířata pro začátečníka jako dneska, ale… nový
Aurifer 30.05.2015 17:27
Aurifer
Dík za odpovědi. Je pravda, že se to kříží jak se dá, snažily jsme se je koupit, tak aby přibuzný ne… poslední
DeeDee 30.05.2015 19:03
DeeDee

to se stává, že některá mláďata jsou prostě kryplíci no. Kdyby to bylo chybou v inkubaci atd, tak by pokryplená vylezla všechna. Když jich vyleze pokryplených jen pár, tak to nic neznamená.

Jojo, to se prostě stane...bývá to ale spíš kvalitkou chovného materiálu, než inkubačními teplotami. Co si budeme povídat, sehnat dneska kvalitního jemeňáka, který nebyl příbuzensky nakřížený desetkrát dokola a který je opravdu stoprocentní, je trošku nadlidský výkon... V přírodě přežijou vždy jen ti nejsilnější a nejlepší jedinci. Vše, co je jakkoliv "defektní" (a nemusí to být žádná okem viditelná vada), se většinou pohlavní dospělosti nedožívá, natož aby se to dál a dál množilo, jako v zajetí. Už jen samotné líhnutí v přírodě je pro mláďata obrovské síto, nemluvě o predaci atd. Kdežto v chovech se udrží při životě de facto všechno, co při životě udržet jde a dokola se to pak rozmnožuje, ať už je to drobnější nebo slabší jedinec. Importy z přírody už se nevozí a imbreeding se většinou taky moc neřeší...takže defektní mláďata nejsou u tak oblíbených chameleonů, jako jsou jemeňáci, vůbec žádná výjimka.
Ps.: stačí se podívat na fotky jemnáků z přírody (nejlépe s nějakým měřítkem) a toho, co se tu odchovává dnes...ale to je, jako se vším :-)

já ty původní jemeny ještě z WF měla. Sice to nebyla levná zvířata pro začátečníka jako dneska, ale zase byli tak 2x tak velcí a uplně o něčem jiném :-)

Když se prostě vylíhnou defektní mláďata, tak se mají nechat někomu na zkrm :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru