Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koza domácí - výběh

Dobrý den, omlouvám se že do příspěvku "Hlodavci a zajícovci" dávám příspěvek ohledně Kozy Domácí. Potřebuji se ujistit. Musí být dvě Kozy ? 2. Kolik potřebuji výběh ? :)
Děkuji BALDÍK
Změna předmětu, původně: Koza Domácí výběh (Aurifer)

Ano, kozy jako každé jiné stádové zvíře musí být chováno minimálně ve 2 jinak trpí. Ale nemusí být společník nutně koza. Jako společníky jde využít i třeba ovce, kůň... Čemu říkáš výběh? Bude krmena a bud mít přístup do stáje? Pak stačí pár desítek až stovek m2. Chceš, aby se upásla? Pak je potřeba dle úživnosti pastviny počítat s cca 0,1 až 0,2ha na kus.

Když už, tak koza bílá krátkosrstá, doporučuji před pořízení trochu studovat, nejlépe pořídit nějakou knihu. Vaše znalosti dané problematiky jsou takové, že žádné. Tak aby koza hned nechcípla, nebo zbytečně netrpěla. Oni lidí mívají dosti všelijaké nápady i co se týče krmení. Ona koza, natož bílá, nepatří zrovna mezi nějak odolná zvířata.

Jen ještě dodám, že k chovu potřebujete mít úředně registrované hospodářství.