Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Znovu-připuštění guttky

Dobrý den přeji :)
včera jsem byla na burze, kecala s pár chovateli ohledně snůšky a pod, a někdo mi tak řekl, že mohu samičku, co mi 8.6. nakladla snůšku, po měsící či dvou znovu připustit, že může vytvořit planou snůšku. Je to fakt a mám to zkusit? Celkem váhám, zda ji mám znovu připustit.

myslim, že to nemusíš vůbec řešit...když byla zjara napářená, tak vytvoří další normálně oplozenou snůšku, bez ohledu na to, jestli k ní toho samce teď dáš nebo ne. To 1 páření jí vystačí na 2 snůšky v 1 roce a ona si tu druhou snůšku vytvoří zcela bez ohledu na to, jestli ty to chceš nebo ne :-).