Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta nežere po kladení vajec

Dobrý den, moje krajta kobercová poprvé nakladla vejce, 20 kusů.
Odebral jsem jí je, dal do inkubátoru ale samice se už měsíc chová jako by je stále zahřívala a chránila, potravu nepřijímá. Nežrala už před kladením vajec a nerad bych o ni přišel. Jak jí mám vysvětlit, že její mateřské povinnosti skončily?

Dnes při čištění terárek jsem zjistil, že krajta má na břišní části šupin kůže jakoby proleženiny.
Stále se chová jako kdyby zahříval vejce, převážně je stočená do klubka a jen občas se jde ohřát na topidlo.
Přemístil jsem ji do jiného terárka. Živou potravu zatím nežrala, dvakrát jsem ji nechal zabitého potkana s nařízlou hlavou a toho sežrala.
Dřív byla žravá jako hrom a spořádala i 4 potkany o sobě.
Nerad bych o ni přišel ale nevím co sní.
Poraďte někdo jak ji probrat.