Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Moj agamák nechce papať

Dobrý deň
Mohli by ste mi prosím poradiť ?
mam mesacneho samceka agamy. Kozu zvlieka v poriadku. U nas v teráriu je tri dni.

Podmienky terária: 50cm 40cm 30cm
výhrevná ziarovka 50w
vlhkosť okolo 40 percent
teplota 32C
teplota pod svetlom 34C

Problém: prvý deň zjedol štyri stredné svrcky a dva dni nezjedol nič.

-je to zo soku z nového prostredia?
-styri svrcky ho zasýtili?
-svrcky mu nechutia?

Prosím poradťe mi ktorá z týchto domienok je správna. Alebo nemám dobre podmienky v teráriu?

DAKUJEM ZA KAZDU ODPOVED CI RADU:-)
[mod]Ach jo, ty prázdniny.... (cejna)[/mod]

Zlatíčko vpravo nahoře na téhle stránce existuje kouzelné políčko a vedle něj je napsáno "HLEDEJ" Můžeš hádat, k čemu slouží ;-)
Když se budeš příštích pár dní, nebo radši týdnů věnovat četbě vláken, které souvisí s agamami, tak se toho dozvíš tolik, že ti půjde hlava kolem. Studium základních informací bude určitě lepší, než oživování starých vláken a komentování problémů, kterým nerozumíš.
Už po přečtení několika vláken zjistíš (doufám) co všechno máš v popisovaném teráriu špatně. Pak zjistíš, že je vhodné při dotazech vkládat fotky a nakonec i přijdeš na nejpravděpodobnější možnosti, proč tvá agama nechce jíst. Pokud ti i potom nebude něco konkrétního jasné, tak se zeptej.
Pokud se ale nic z toho nestane a budeš zarytě tvrdit, že jsi tu "nic nenašla" tak gratuluju, utýráš zvíře.
A než tu začneš pořvávat, že jsme hnusní a nechceme radit, tak si uvědom, že dotazů tohoto typu je tu minimálně 5 za týden, všichni tu radí dobrovolně a zadarmo. A hlavně jak se říká...Chytrému napověz a blbce kopni...

Dobrý den,

je normální, že v novém prostředí zpočátku nežere, nebo žere méně. Ale v teráriu je potřeba upravit podmínky. Teplota pod světlem by měla být 40-45 °C, v teráriu by mělo být místo s teplotou cca 28 °C. Jaké máte větrání? A jaké je UVB a dosvětlení? Vložte fotku terária, to bude nejlepší
Nezapomeňte nechávat něco i cvrčkům, aby neožírali agamu.

agama-vousata

To jako fakt? A to nam tady tvrdis,ze jsi pred porizenim 3 roky studovala jak na to?
Pro vlozeni fotek se bud prihlas, nebo je vloz treba na uloz.to nebo imageshack a dej sem odkaz.
Jinak, abys nerekla ze te jen kritizuju a neradim...Vetrani spatne, uplne vsude se doctes ze musi byt nahore i dole. Predpikladam ze agama bydli v predelanem akvarku. Sviceni taky spatne, v odkazu co mas vys je jasne psano, jak agame svitit. Nebo se proste zkus ridit mou prvni radou a pouzij tady vyhledavac...

pises velmi arogantne co as zarmúti. dakujem za kazdu radu no ja som sa len pytala na to ze nepapa a okrem toho sa jej celkom v tom podla teba prerobenom akva. to by som mala ist asi reklamovat do chovproduktu ze mi namiesto tera predali akva alebo ma akvárium otvaranie spredu? co si to za cloveka pre boha!!!:!: