Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varan Stepní - nepříjmá potravu

Dobrý den,
dnes je to 6 dní co mám doma úžasného varana stepního. Má cca tři měsíce. Mám pro něj veliké terárko rohové 125x115x141 v80. Na výhřev UVB 100 25W + jedna žárovka (denní světlo). Myslím že se má dobře, aji už mě přijde, že si zvykl, nesyčí na mě, nechá se vzít bez problému do ruky, ale ještě vůbec nepapal. Zkoušel jsem zatím kočičí konzervu a cvrčky. Do cvrčka se dneska jen zakousel, ale pak mu vypadl a už si ho nevzal. Myslíte, že je to normální po tolika dnech? Taky jsem vypozoroval, že jakmile s ním nejsem v místnosti tak si tak různě pochoduje a prozkoumává, nebo se třeba vyhřívá. Jakmile jsem s ním tak se jde schovat.

Možná dělám něco špatně, proto bych rád názor někoho zkušenějšího, pročítal jsem toho už spousty, rozhodně mu nechci potravu nějakým násilím nutit, přece musí mít hlad a musí jíst.

Za 1. Chcelo by to dosvietiť to terárko, ideálne nejakou lineárkou plus mu tam dať ako zdroj UV poriadnu výbojku.
Za 2. Určite si zvykol. Preto nežerie a skrýva sa ked tam niekto je.
Za 3. TO branie na ruky je posledná vec ktorá mu pomôže. Večšina zvierat je s toho práve tak v šoku a strese, že je im jedno čo sa s nimi robí...

Myslím teda výbojku.Nie nejakú žiarivku, nejaký kompakt.
Na svetla je tu največší macher MadMike. napíš jemu, určite ti dobre poradí. Toto je heliofilné púštne zviera, takže svetlo je dosť dôležité.

A myslím, že sa zameriavaš len na jednú vec a nič s toho dalšieho co som písal si si nejak ani nevšimol...

Ahoj.

Jak psal danio007=chce to opravdu hafo světla=lineární zářivku(plnospektrální)+výbojku+něco normál třeba halogen zapojit na termostat atˇ můžeš dobře regulovat teplotu==varani všeobecně jsou jak bbaby zmrzlí a chtějí toho světla+tepla dost.=dost důležité pro trávení respektive pro nastartování trávení!!.

K cvrkům tak nějací je moc nechtějí považují je spíše za dotěrný hmyz 3 měsíční dá již v pohodě myší holátko čerstvě osrstěné musíš odzkoušet více druhů potravy-šváb,saranče atd.

Díky moc, přidáme. Potravu určitě vyzkouším, holátka mám v plánu už také. Každopádně právě zbouchal 10cvrčků!!! :))) Mám velikou radost. Jinak co se teploty týče, na výhřevu má necelých 40 stupňů, nejchladnější bod 24. Jinak okolo 30 má všude, cože by mělo být OK ne?