Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chci, aby se mněl dobře

Dobrý den,
Vím, že sem píšu často, ale já chci, aby se náš legouš Edík měl moc dobře.
Přečetla jsem snad 16 stránek na internetu a 2 knížky, kde se píše jak s legoušem zacházet, krmit a podobně.
Ale pořád to je promně málo informací, aby se mu žilo dobře.Aby nebyl vystrašený, že je utlačován v malém prostoru a jestli je dobrý nápad, abysme mu jeho pokoj trochu ozdobily rostlinamy a žárovkamy (př.Amazonský prales).Kde si může lozit po stromech.
S jídlem to je také těžké, když je tak strašně vybíravej:-D(pokym tak asi bude :-)),proto se Vás chci zeptat co vše, úplně všechno co Vás napadne mu můžu dát (mrkev, jablko, okurek, ...)mu vůbec nelezou.
To je zatím vše, teď mně ješte nic dalšího nenapadá.
A ještě jedna věc je mi 13 a Edíka mám moc ráda a kdyby se mu něco stalo, tak já bych si to nikdy neodpustila.I to co se stalo Marušce. Ano to je ta legouška, která mé mamince umřela v náruči, když ji šla koupit něco k jídlu. Proto nechci, aby se toto stalo i Edíkovi.
Fotky uvidím jestli je sem zvládnu dát.
Děkuji

ja mam tiez 13 a mam agamu nechcel papat no preslo ho to ked bude hladny tak sa napapa skus si pozriet wikipediu a ine stranky napis si napr. co zere leguan a ono ti to najde veľa vecí :-)neviem ci to pomoze ale ked vidim ako to zufalo pises skus sem pre ostatných uviest vek jasterice, podmienky v terariu, bude sa to lepsie urcovat:-)

Fotku terária, zvířete. Popis podmínek = rozměry terária, teploty, použité osvětlení, skladba potravy, podávané vitamíny.
Nám je tak nějak jedno, jestli se jmenuje Edík, nebo Maruška. Jestli Ty chceš, aby se měl dobře, tak přestaň řešit kraviny typu jméno atp, ale dodej výše uvedené informace a pak se budeme bavit dál ;-) Pro leguána je v první řadě podstatné, jestli má dobré podmínky a né jak se jmenuje.
A jen tak mimochodem, píšeš, že je ti 13. Tzn, že legouše sice "máš" ty, ale všechno platí rodiče. Uvědomují si vůbec, (a ty s nimi), že za pár let budeš mít doma 2 metry dlouhého ještěra, který sice může být hodný, ale spíš to bude hajzl, aby byl OK potřebuje tera tak 2x2x2 metry a se vším všudy stojí jeho měsíční provoz několik tisíc? Protože jestli si tohle neuvědomujete a hlavně nejste schopní zajistit, tak ho prodej ještě teď, ať ho neutýráš k smrti.

Dobrý den,leguán o kterém se zde píše je už téměř dospělý(2 roky) a má podmínky které má mít.Dcera to jen moc prožívá a vaše reakce je dost nepřiměřená.To kolik stojí leguán měsíčně víme a jen terárium bez vybavení má za více jak 20 tisíc,tak mi tady nepište jestli si něco uvědomujeme nebo ne.Dcera mu věnuje dostatek času a to,že tady řeší hlouposti mi nepřipadá v jejím věku až tak nepochopitelné.My víme co za zvíře jsme si pořídily a kdyby se každé zvíře mělo jako náš leguán,tak mu nic nechybí,je to pro nás člen rodiny.Jak vám psala o tom prvním leguánovi,tak umřel i přes lékařskou péči a operaci.Nebyla to naše vina,bohužel jsme si vzali už dospělou samici z nevhodných podmínek a pomoc už ji nešlo,ale i tak jsme pro ni udělali všechno.Vás bych jen požádala,aby jste si uvědomil kolik ji je let,to co jste ji sem napsal ji dost ranilo.

Na to vlákno o Marušce se pamatuji, i že jste potom pořídili jiného leguána. Dceři prostě vysvětlete, že se u vás má váš 2 letý legouš dobře a je to :-)

Ohledně trochu přehnané reakce kolegyně - neberte si to osobně. Teď jsou prázdniny a pokud sem někdo něco napíše, tak to je vesměs nudící se děcko nebo troll. Takže zkušenější lidi co sem ještě chodí radit vesměs nemají nervů nazbyt a občas ustřelí.

Dobry den, v tom pripade se omlouvam:) Nicmene mi neprijde, ze bych byla buhvi jak neadekvatni. Kdyz se podivate, jakym zpusobem je dotaz polozeny, tak to rozhodi kazdeho normalniho cloveka;) A pokud se ma lego dobre a dcerka to jen moc hroti, tak ji klidne nechte napsat sem vse, o co jsem ji zadala v minulem prispevku. Holcina si bufe pripadat dulezite, ze se stara. A pokud neveri vam, ze je vse ok, tak nazory cizich lidi by ji mohly uklidnit.

Omlouvám se,ale nejsem zrovna odborník,ohledně práce s počítačem.Ty fotky mi vložit nejdou.Vlastně ani tenktát,když jsem sem dávala foto Marušky mi je sem musel vkládat Johny,pokud si dobře vzpomínám tak jsem mu je posílala na email a on je vkládal sem.Pokusím se zjistit jak to udělat,tak mějte prosím trpělivost.Děkuji