Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heterometrus Petersii - porod

Dobrý den, měl bych dotaz. Několik let mám trojici štírů Heterometrus Petersii a najednou mi začal jeden znich rodit. Nevěděl jsem že by se pářili a ani jsem nevěděl že mám obě pohlaví. Rodící samici jsem dal do samostatné ubikace kde je na vlhkém lignocelu, má tam ukryt a misku s vodou. Zatím odrodila cca. 8 mláďat ale pouze 2 má na zádech a ostatní larvy leží na lignocelu.... Mohu pro ní udělat něco víc aby byl porod ůspěšnější??? Děkuji za odpovědi.

loading...

Základ byl s nimi nehýbat, natož s ještě rodící samicí. Pochopitelně je to špatně, larvy musí zůstat na samici do prvního svleku. Osobně odchovávám Heterometry i Pandiny ve skupině bez toho, abych s rodící samicí cokoliv dělal. Teď už bude porod ztěžka úspěšnější, pokud bude samice reagovat na proběhlý stres dost možná mláďata během pár dnů sama požere. Nechal bych jí dorodit a pak zkusit třeba na špejli larvy na samici opatrně položit. Už jsem to taky dělal a pokud je člověk opatrný, povede se to, aniž to samici znepokojí.