Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Našel jsem vajíčka může někdo poradit jakého zvířete?

Na svahu jsem vykopal vajíčka jsou asi jeden a půl centimetru vysoká,bílá a měkká nemají tu vápenatou krustu,je jich 10,nevíte co by to mohlo být zač?Na ještěrku je to myslím moc velké a jediný had vejcorodý je Užovka Hladká.Nic jiného mě nenapadá.Je to v Královéhradeckém kraji a místo je mimo obec a málo navštěvované lidmi.

jsou asi jeden a půl centimetru vysoká,bílá a měkká nemají tu vápenatou krustu,je jich 10

Na ještěrku je to myslím moc velké

To je přesně velikost a popis sedící na ještěrku obecnou.

Tohle je příklad její snůšky:
[lacerta-agilis-vajicka.jpg]
Tyhle jsou už flekaté, ale to není podstatné, můžou být i čistě bílé. Může na to mít vliv jejich stáří, vlhkost nebo substrát.