Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevyužité akvárium + vegetariánsky plaz/iné zviera

Všetkých zdravím,

som na fóre nový a do predu upozorňujem p. adminov, že som použil funkciu „hľadať". Vyskytla sa takáto situácia - mali sme doma korytnačky - putovali do jazierka a ostalo nám po nich akvárium - 120x60x60cm. Ŕozhodli sme sa, že korytnačky už nechceme a tak by sme to radi prerobili na terárium. Samozrejme keď napíšem, že máme 5 mesačné dieťatko automaticky sa vyradí z výberu toto: hady, pavúky, škorpióny. Ďalší problém je tento - nechceme doma žiadnych švábov, žiadne kobylky a podobne, tzn. že by toto zvieratko malo byť vegetarián.

Verím, že spolu niečo nájdeme, keďže do teraz som na fóre našiel len Leguána, ktorý je bohužiaľ pre toto akvárko veľký.

Prajem všetkým pekný deň :-)

Nepochopila jsem, proč kvůli dítěti vyřazujete hady. Sice to nejsou vegetariáni, ale myš na krmení přinesete domů a zkrmíte nebo zamrazíte.
Ale stejně se nevyhnete předělání na terárium. Vyříznout přední sklo, dát tam nějakej rantl nad ním větrání a dvířka, větrání udělat i navrchu a zbytek nějak zakrýt. To je celkem pracný. Taky bych spíš pořídila nové terárium, přímo pro zvíře, které si vyberete.

Podtrženo sečteno, s vaším přístupem by asi bylo nejlepší si už nepořizovat vůbec žádné živé zvíře. Ty želvy šly do jezírka k někomu na zahradu, nebo do jezírka někde u Dunaje? Máte akvárium - u něj je výběr sám o sobě už dost omezený, protože pro většinu terarijních zvířat je nevhodné. Nechcete udělat pro zvíře ani nějaké ústupky v podobě jeho přirozeného krmení. Máte malé dítě a tudíž si myslíte, že nemůžete řadu zvířat chovat. Tak buď do toho akvárka kupte 2 morčata, a nebo se na chov čehokoliv raději vykašlete a akvárko prodejte ;-)