Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama bradatá -zo dňa na deň zmena v správaní...

Zdar!Chcem sa len informovať alebo poradiť s niekým,kto mal podobný problém...takže mám 3ks (1,5 ročnú a dve ročné)samice agamy,nedávno som k nim pripustil samca(rok a pol)...mal som ich všetky v letnom vonkajšom terárku...samec ich poriadne popreháňal a s najvačšou sa 100%spáril-videl som to na vlastné oči...mal som ho týždeň na pytačkách...všetko bolo fajn a bez závad...asi po dvoch týždňoch začala jedna z agám splašene pobehovať po teráriu a vystrašene sa nafukovať,syčať a skákať do mňa...popritom to nikdy žiadna nerobila...už to trvá 3 dni..mám problém ju nakŕmiť a tiež odchytiť..(cez chladné noci ich dávam do vnútorného terária...)akonáhle sa priblížim je to des-uteká,búcha sa o konáre a skáče..hocikam..pritom je obranne sfarbená a nafúknutá...neviem,čo je príčinou,ale oddelil som ju od tých dvoch a je prvý deň sama vo vnútri-no reaguje stále rovnako...nieje to ale tá napárená..tá je úplne v pohode ako aj doposiaľ...ak ste sa s tým niekto stretli:poraďte mi prosím.Vďaka!

..ešte niečo na doplnenie:niesom si istý,či samec napokon nenápáril aj spomínanú problémovú samicu...pár krát na ňu skočil,zahryzol sa,no nedala mu...to správanie mi však vŕta v hlave pretože nechcem o ňu prísť...keď teraz prídem k terárku tak je v úplnom strese a stašne rýchlo dýcha...a beží...je to des..