Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva nejí

Dobrý den, prosím o radu, mám želvu čtyřprstou, mnoho let chovaná pouze v teráriu, letos poprvé ve venkovním výběru )cca měsíc). A chová se divně, ráno vyleze, chvíli kouká a zase zaleze, vůbec nic nejí, nepije, většinu dne je zalezlá pod skrýší z kamene, pohybuje se jen v jedné části výběhu a snaží se zahrabávat. Chová se, jako by chtěla zimovat. Je to normální? Můžu ji nějak rozjíst?
Děkuji za odpovědi

V tomto počasí se nedivím. Želva čtyřprstá v přírodě suchá a horká léta tráví letním spánkem. Ve své domovině občas letní spánek přejde rovnou do zimního a želva je pak aktivní třeba jen 4 měsíce v roce. Řekl bych, že se vám co nevidět zahrabe, ale snad vám někdo poradí lépe. Nám želvy (graeca, hermanni, horsfieldi) v takových vedrech taky moc nežraly a většinou se zahrabaly alespoň pod drn trávy. Na druhou stranu dnes jsem byl v zastíněném výběhu (pro želvy nic moc), kde samec gréky běhal po výběhu a bušil do samic jak divý (a do bot atd. . )))