Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem trasenie nohami

Dobrý deň
Mojej agame sa trasú prsty na nohách- na predných aj zadných nohách.
Začalo to zo dňa na deň. Môžete mi prosím poradiť o čo ide?
Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď.

napiš popis terárka , chlavně co používáš za vitamíny vapník jaky dáváš dávkování ,Osvětlení(uvb) teploty a fotku zvířete ....třes končetin může být začínající křivice (rachitida) jinakztveho popisu by nám nepomohla ani věštící koule

Jako u všech těchto dotazů (a že jich zde není málo), po Vás budou všichni chtít popsat podmínky chovu a poté se pravděpodobně shodnou na nevhodém dávkování vitamínů.
Popište prosím jaké máte terárium, teplotu, vlhkost, osvětlení, UVB, jak často a čím krmíte, jaké a jak často podáváte vitamíny, jak je agama stará a kolik váží a přiložte foto zvířete a terária.
Pokud jsem ještě na něco zapomněl, určitě mě poté někdo s dotazem doplní.

Môj agamik ma 18 cm. Mam ho asi jeden mesiac. Tým pádom neviem aký je starí. Kŕmim ho cvrckami a larvami móle ktorá žuje iba na plášťoch, lebo môj otec je včelár. Denne zje asi 3 cvrckov, niekedy viac. Misku s vodou ma stále čistú. Kropim ho 2 až 3 krát denne. Vlhkosť ma 35%. Teplota pod bodovou je 45 aj viac. V teráriu 32 stupňov a v tieni 28. Čo je najhoršie je že som ho sem tam dala na ozajsne slnko, lebo som ešte nemala čas kúpiť uvb.vitamíny sa chistam kúpiť tento týždeň .pútala som sa v chovprodukte a poradili mi sera reptimineral c. Terárium ma 50 cm na dlsku a 30 cm na vyšli a šírku. Mnohý vravia že je to malé ale čo som všetko prečítala som sa dozvedela že to na jej veľkosť stačí. Neskôr kúpim väčšie.

přesně tak D pomaha střebávat vápnik jelikož není UVB tak agama nemůže si přirozeně vytvořit z provitaminu D vitamín a pak má problémy uložit vápník , takže chyba první pořídit vybaveni a informace o chovu pak až zvíře pro příště , okamžitě koupit UVB , 5x tydně vápník (biomin H) 2x tydně směs vitamínu (roboran H + plastin + Biomin H 1:1:1) vapník dej cokolik hned dnes třeba skořápky z vajiček než to koupíš najemno to pomel a sypej stím cvrky zatím než koupiš přípravek , UVB nutnosti nejlépe dnes nebo zítra , k žrádlu co si vezme neomezuj ho ... vypadá že nebude z deformovanej když si pohneš ...pokud něco bylo psano nahoře tak se omlouvám spíchám

sera reptimineral c(pozuze vápnik a minerály) místo toho kup 1kg plastinu(asi 90-100kc) (toto je směs mineralu,vápniku) pak kup vitaminy (vitamix ,reptivit,roboran H) a pak kup Biomin Hv lékarně toto je vapník super to drží používám jenom toto (daleko lepší nežskořápky) UVB je na Vitamin D ne na vapnik - vitamin D napomáhá ukladní vápníku v kostech a jak sem psal 5x tydne vapník Biomin H 2x týdně (směs 1:1 plastin + Vitamix , reptivite, roboran H bo nejaky jiny vitaminy)

1. Neviem ako to všetko zohnať a pomaly nič s toho nepoznám. Mam z toho hlavu ako melón. Vlastne mam kúpiť samotný vápnik, zmes vytaminov a minerálov . To je všetko. Led sa v chovprodukte spútaná či majú dačo také budem to dávkovať jak si napísal. Viem že je to odomna zrejme arogantne ale podľa mňa sa to začína zbytočne komplikovať. Zrejme poviete že to zbytočne mení ale viem že to je komplikované. Budem si pýtať zmes vitamínov a minerálov čo je sera reptimineral c a čistú vápnik čo je podrtena škrupina z vajíčka nie? Veď aký je rozdiel medzi tým a iným vápnikom? Nijaký. Takže tak či nejak inak? Prepáč ale fakt sa neviem v tom visomarit .

seramineral není vitaminova smes(ale mineralni se stopovimy prvky od této firmi je to reptilin nebo tak nejak jako vitaminova smes) 1. kup v lekarne Biomin H (vápnik ) občas tam mají i plastin(minerali) 2. kdekoliv ve zverimexu mají Vitamix nutrimix nebo roboran H coz sou vitaminy

Keď zje tých 3 cvrckov za deň tak mam v ten deň čo mam dávať zmes vsetkeho mam v tom obaliť všetky cvrcky čo mu idem dať v ten deň? A tak isto aj s tým vápnikom to ho mam všetky 5 dni kŕmiť iba cvrckami ktorí sú obalený? Alebo každú deň z tých piatich mu dať jedného obaleneho cvrcka za deň? Dá sa to pochopiť ? :-D

Z toho hľadiska že škrupiny z vajíčka smrdia by som dala račej tie kúpené vytaminky. No keď je to zo škrupinky vieš že to je kvalita 100%. a je to lacnejšie, keďže je škrupina vedľajší produkt nie? :-D pytal si sa ako to je s uvb. Včera som kúpila uvb a biomin h a nutrimix. A dnes som išla po ten plastin. Bolo tam napísané ,pre ošípané psi ahidinu. To je ono ? Už to mam doma . Môj agamik je spokojný a napapany. Ďakujem veľmi pekne za všetko . A ešte som chcela, vravíte že vápnik sa vstrebe len s prístupom uvb. Ja som doteraz uvb nemala a jemu sa nohy prestali rast po tej škrupinky bez prístupu uvb. Mohlo to byť s toho že som ho dávala na slnkom? Cez okno. A neviete mi prosím povedať ako vyzerajú vajíčka cvrckov pred vyliahnutim ? A môžem dať cvrckom ako podstielku piliny? Esteraz ďakujem .

přez okno je slunce k ničemu, ve skle je obsažené železo které působí jako UV filtr, takže přes okno prakticky žádné UV neproniká. Aby slunce mělo význam, tak jen pokud dopadá přímo na zvíře, ne přes sklo. Jinak měsíc bez UV a vápníku je pro mladé rostoucí zvíře dost dlouhá doba na to, aby se odvápnilo. Proto ten třes, to je první známka nedostatku vápníku, který krom toho, že je potřebný k vývoji kostry se také podílí na přenosu nervových vzruchů. A když ho je nedostatek, zvíře se začne třást nebo mít křeče. Ty skořápky ho dodaly, takže se to zlepšilo. Nicméně to UV /přirozené slunce zvíře potřebuje pořád.

Co se týče těch vaječných skořápek, tak ty samozřejmě smrdět nesmí - pokud ano, tak byly špatně omyté a vysušené. Pokud se dobře omyjí a osuší, tak jsou jako zdroj vápníku vynikající a můžou být i pořád v terárku v misce, agama si je může podle potřeby "nazobat".

Na strednej sme sa učili že cez moderné okno ide uvb tri percentá. Ale už ma uvb takže to je v pohode. Agamu meraní každý utorok a tento týždeň narástol nie centimeter ale len pól centimetra, potom sa začal triasť a už som vedela že niečo mení v poriadku. ale už je to v poriadku.:-D

samozřejmě, že to nefiltruje uplně na 100%. Ale to mizivé %, které jím prochází je tomu zvířeti úplně k prdu, takže to je totéž, jako by nebylo ;-)