Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat v Evropě Heliconie

Zdravim, pomohl by mi někdo sehnat tyto rostliny? Nejlepe Heliconia Rostrata? Ať hledám jak hledám, tak nemůžu nic sehnat. Všechno v USA či ASII :( Objednal bych to, ale tam by byl příplatek něco kolem 1800 kč za rostlinolékařské papíry a tzv rodné listy rostlin. Děkuji moc

No a ze semínek si ji zkusit vypěstovat nechcete ? Já takhle kdysi vypěstoval strelitzii reginae, to ještě nešla běžně koupit, sice nemůžu říct že by klíčivost semen byla zrovna 100 % ale účel to splnilo, tady třeba 2 odkazy na prodejce, doufám že to nebude smazáno jako reklama
http://www.semenakoexflor.cz/cs/search?orderby=pos ition&controller=search&orderway=desc&search_query =heliconia
http://www.neoseeds.cz/cz/search/0/rozsirene-vyhle davani.html?search=get&text=heliconia

Popravdě, tuto metodu jsem již zkoušel...Ale jsou semena, co prostě nevyklíčí...Jinak strelitzie mam doma navíc 3 -ale jsou ještě malé - cca 5-10cm. Už jsem opravdu zkoušel hodně semen klíčit - od banánovníku přes taccy ( chantrieri, niveau, integrifolia) a láčkovky - ty byly trošku složitější, protože musí proběhnout stratifikace. Ale heliconie mi prostě né a né vyklíčit...Momentálně mám doma v hlíně další semena - už 7 měsíců heliconie, Prostě nic.

Tohle jsem ještě teď narychlo našel k výsevu kopíruju tady z odkazu
http://www.osiva-semena.cz/exoticke-okrasne/7-heli konie-heliconia-aemygdiana-semena-5ks.html

Jak vypěstovat helikonii ze semen?

Semínka helikonie před výsevem přelijeme horkou vodou a necháme je nabobtnat ve vodě 24 až 48 hodin. Je možné ji vysévat celoročně do kokosového humusu, substrátu pro tropické rostliny, který můžeme nahradit směsí perlitu nebo písku a pěstitelského substrátu. Helikonie ke klíčení potřebuje teplotu aspoň 27-30°C a stálou vlhkost. Semena však nikdy nesmí přijít do úplně promáčené půdy. Doporučujeme použít pokojový skleník, který umístíme na světlé místo. Při výsevu helikonie musíte být opravdu trpěliví, klíček se objevuje nejdříve po 1 až 6 měsících.

H. rostrata, mariae, vellozirna, champneiana no ja bych neco takoveho :) Nicmene podarilo se mi sehnat kontakt, kde by to byly schopni sehnat na PRISTI ROK :( No snad aspon zitra v Ove na fauna trzich sezenu Amorphophallus titanium :) Minule jsem tam videl 3 rostliny, pak jsem si 14 dni nadaval do debilu, ze jsem ji nekoupil :(