Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reakce na určitý zvuk?

Zdravím :-)
Napadla mě taková myšlenka.
Pagekon má sluch, že ano? Myslím si že jsem to někde četl.
Myslíte si že by dokázal reagovat na určitý zvuk? Například před krmením vždy 3x lusknout prsty.
Pak když bych potřeboval aby se ukázal tak bych 3x lusknul a on vylezl.
Je to jen taková zajímavost jestli jsou toho schopní. Chápu že asi v 15:00 nevyleze :-D ale k večeru.
Podobná technika pokud vím funguje u rybiček. Naučit je že při zaklepání na akva bude krmení.
Vím že ryba je něco jiného než plaz a nelze srovnávat.

Jak jsem psal. Jde čistě o zajímavost. ;-)

Tak plazi slyší a reagují na zvuky, dokonce i ty druhy, o kterých se říká že ne - třeba chamíci a hadi. Ona totiž absence vnějšího ucha neznamená i absenci sluchu, jen se ten zvuk vede něčím jiným než vnějším uchem.

Co se týče naučení na zvuky v souvislosti s krmením, tak třeba u želv nebo leguánů to funguje dobře. U pagekona to můžeš vyzkoušet :-)