Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čipovanie korytnačky stepnej?

Dobrý večer, hľadala som, ale nikde som nenašla, či je nutné dať začipovať aj korytnačku stepnú? Mám mláďatko, kúpila som ho v chovprodukte a mám k nemu len nejaký cites papier, čítala som, že registrovať ho netreba, stačí len ten doklad o kúpe, ale o čipovaní som nenašla nič... Poradí mi nejaký chovateľ prosím? Za prípadnú odpoveď vopred ďakujem.:-)

Dobrý večer, nevím jak jsou na tom stepačky v SR, ale u nás se neregistrují, jak sama uvádíte, nicméně musíte mít k dispozici doklad, který dokazuje její původ a získání (v tomto případě paragon, kupní smlouvu, nějakou stať o převzetí do chovu či přenechání). Ten Cites papír to dokládá také (byť to už není doklad jako v minulosti, tzn. na konkrétní zvíře, ale často namnožená kopie dokladující dovoz určitého počtu jedinců do ČR v tom a tom datu a kdo jej uskutečnil). Čipovat netřeba a rozhodně to zbytečně nedělejte. I dříve byly pro zvířata bezpečnější způsoby nezaměnitelného označení.