Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stromoví hadi

Chtěl bych požádat o radu, s jakým druhem stromového hada začít, ideálně v barvě zelené :-) Prošel jsem si informace o spoustě druhů a jsem už tím trochu zahlcen a tím i neschopen učinit rozhodnutí - všechny najednou mít nemohu :-)

Můj první had byla krajta kobercová, ale ta neni zelená. Myslím že je to snadný had na chov. Pak mám ještě dva hortulány a taky s nimi nemám problém, ale ti taky nejsou zelení. Krásná je samozřejmě krajta zelená či psohlavec zelený,ale co jsem se dočetl, tak ti jsou už náročnější (nevím, nemám zkušenosti). Snad poradí někdo :-)

Ahoj, já bych se nebál ani krajty zelené. Sice se píše, že je jen pro zkušené chovatele, ale podle mě se to tak brát nemusí. Pokud jsi zodpovědný jdi do toho. Při dodržení správných podmínek to jsou nádherní obyvatelé terárií. Pokud si toho o nich hodně zjistíš, pak v klidu postavíš a vyzkoušíš terárium - nebude problém si první koupit.
Já už je chovám 3 roky a nikdy jsem jiné terarijní zvíře neměl. Asi 3 měsíce jsem si o nich hledal informace a pak se vrhl na postavení terárií. Když mě terária fungovala tak jak mají, začal jsem hledat svou první viridisku. Dnes už jich mám šest a všem se daří dobře.
Zkušenost chovatele podle mě nepramení v tom, kolik už choval jedinců, ale spíš jak přistupuje k celému chovu.:-)

Zkušenost chovatele podle mě nepramení v tom, kolik už choval jedinců, ale spíš jak přistupuje k celému chovu.

No tak to si já osobně nedokáži představit,že=velcí top chovatelé z celého světa= chondroušů kteří v tom mají neskutečný balík dělají to léta,že přistupují k chovu nějak laksně či tak nějak.

Zkrátka je to pořád chondrouš---jeden den spokojenej na větvi a druhý den tuhej pod větví.

Já si zas nemyslím, že bych k chovu přistupoval laksně :-).
Tu větu jsem myslel spíše všeobecně, né přímo k viridiskám.

Na druhou stranu chondra jsou myslím natolik odlišní hadi, že nevím jaký druh hada nebo hadů by mě měl na ně připravit natolik, abych si řekl že už jsem dost zkušený pro jejich chov.

Ahoj, díky za radu :-) to vůbec není o tom, že bych se krajt zelených bál, dokonce jsem je před dávnými lety měl a dost jsem si s jejich rozkrmováním užil, jen jsem si nebyl jistý, že bych je teď hned chtěl znova jako první, ale asi to tak dopadne... :-) mohu se zeptat na doporučení na nějaké dobré chovatele?